Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П’ЯТИХВИЛИННІ КОЛИВАННЯ В ЛОКАЛЬНИХ СОНЯЧНИХ УТВОРЕННЯХ: ГРАНУЛАХ, ПОРУЛАХ, ПЛЯМАХ

П’ЯТИХВИЛИННІ КОЛИВАННЯ В ЛОКАЛЬНИХ СОНЯЧНИХ УТВОРЕННЯХ: ГРАНУЛАХ, ПОРУЛАХ, ПЛЯМАХ

Назва:
П’ЯТИХВИЛИННІ КОЛИВАННЯ В ЛОКАЛЬНИХ СОНЯЧНИХ УТВОРЕННЯХ: ГРАНУЛАХ, ПОРУЛАХ, ПЛЯМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Хоменко Олена Володимирівна
УДК 523.942+523.982+523.982-337
П’ЯТИХВИЛИННІ КОЛИВАННЯ В ЛОКАЛЬНИХ СОНЯЧНИХ УТВОРЕННЯХ: ГРАНУЛАХ, ПОРУЛАХ, ПЛЯМАХ
01.03.03 - геліофізика і фізика Сонячної системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАНУ
Костик Роман Іванович
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ;
головний наук. співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Юхимук Адам Корнилович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ;
завідувач відділом;
кандидат фізико-математичних наук
Лозицький Всеволод Григорьєвич,
Астрономiчна обсерваторiя Київського нацiонального
унiверситету iмені Тараса Шевченка;
старший науковий співробітник;
Провідна установа: Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України, Крим, с. Наукове
Захист відбудеться 9 жовтня 2003 р.о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАНУ, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 1серпня 2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У дисертації викладені результати, отримані на основі наземних і космічних спостережень, а також теоретичного моделювання локальних 5-хвилинних коливань інтенсивності, швидкості та магнітного поля у неоднорідній сонячній атмосфері.
Актуальність теми. Відкриття в 60-і роки Лейтоном і співавторами 5 - хвилинних коливань Сонця [44] призвело до створення нового напрямку сонячної фізики геліосейсмології. На сьогодення геліосейсмологічними методами отримана величезна кількість нових знань про процеси, що відбуваються на Сонці. Однак, і дотепер остаточно не встановлений механізм збудження коливань, що призводить до спостережуваного спектру. Оскільки методи геліосейсмології в останні роки стали активно використовуватися для дослідження не тільки Сонця, але й інших зір – вирішення питання про механізм збудження коливань є актуальним для всієї астрофізики. Один з методів вирішення цієї проблеми – вивчення локальних коливань, які збуджуються в підфотосферних шарах і розповсюджуються від джерела. Для такого роду досліджень необхідні, з одного боку, високоякісні спостереження сонячної поверхні з високою просторовою (менш 1?) і часовою (менш 1 хвилини) роздільними здатностями. Можливість спостерігати сонячну поверхню з такою роздільною здатністю з'явилася лише нещодавно після запуску космічної станції SOHO і удосконалення техніки наземних спостережень (наприклад, Шведський Вакуумний Баштовий телескоп в обсерваторії Роке де Лос Мучачос чи Німецький Вакуумний Баштовий телескоп в обсерваторії дель Тейде, Іспанія). З іншого боку, основним джерелом інформації про процеси у сонячній фотосфері є спектральні лінії, особливо лінії заліза, які у спектрі найчисленніші. Для адекватного отримання інформації за допомогою цих ліній необхідне знання механізмів їхнього формування. Лише нещодавно із розвитком чисельних методів стало можливим робити синтез спектральних ліній без використання припущення про локальну термодинамічну рівновагу для реалістичних моделей атомів, що включають велику кількість рівнів і радіативних переходів.
Існує думка, що властивості коливань над гранулами і міжгранульними проміжками визначаються механізмами збудження цих коливань. Виходячи з цього, загальна проблема механізмів збудження коливань зводиться до більш вузької – пошуку статистичних залежностей між коливаннями і грануляцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: П’ЯТИХВИЛИННІ КОЛИВАННЯ В ЛОКАЛЬНИХ СОНЯЧНИХ УТВОРЕННЯХ: ГРАНУЛАХ, ПОРУЛАХ, ПЛЯМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок