Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОЗЮК
Віктор Валерійович
УДК 330+336.3(477)
ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
08.01.01. — економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі маркетингу на виробництві Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, доцент Гринчуцький Валерій Іванович, Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, завідувач кафедри маркетингу на виробництві
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія,
зав. кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Андрущенко Володимир Леонтійович,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри фінансів
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії
Захист дисертації відбудеться 19.12.2000 р. о 15-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01. у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, Львів-8, пр. Свободи 18, аудиторія 115)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова 5.
Автореферат розісланий 18.11.2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційні перетворення в Україні розпочались на тлі глибоких макроекономічних диспропорцій. Їх прояв, тою чи іншою мірою, посилився в процесі становлення перехідної економіки. Внутрішня й зовнішня макроекономічна та інституціональна розбалансованість макросистеми спричинила дефіцит бюджету і платіжного балансу та швидкий розвиток державного боргу.
Політика дефіцитного фінансування для підтримання попиту у державному секторі була визначальною рисою макроекономічних заходів на початкових етапах трансформації, спотворюючи процеси становлення ринково орієнтованої економічної системи на наступних етапах розвитку реформ. Державні запозичення, здійснювані зі стабілізаційною метою, також суперечливо відобразились на стані врівноваженості макроекономічних агрегатів, у першу чергу, реального сектора.
Впливаючи на високі рівні інфляції початку трансформації, зумовлений стабілізаційними процесами та протікаючи у середовищі постстабілізаційного збурення, розвиток державного боргу не опосередкував поглиблення трансформації, а стримав її. Перебуваючи в рамках макроекономічної політики, боргові заходи призвели до зростання частки споживання у відтворювальних пропорціях. При цьому, інвестиційна напруженість, значні потреби у капіталі для технологічного оновлення, стагфляційна пастка, знецінення джерел нагромаджень, посилені нееластичністю видатків бюджету за фактором звуження фіскального потенціалу, зумовили необхідність попиту на державний борг та темпи і характер його зростання у трансформаційній системі. Незважаючи на швидкі темпи акумуляції державного боргу в Україні, його обсяги є незначними порівняно з світовими стандартами оцінки обтяжливості ним країни, а макроекономічна позиція державного боргу вважається відносно врівноваженою. Разом з тим, борговий фактор є визначальним у процесі структуризації видатків бюджету та врівноваження платіжного балансу України. Неординарність цього явища вимагає особливої уваги до теоретичних досліджень феномену державного боргу в перехідній економіці.
Проблема державного боргу вважається дослідженою у західній літературі. Значну увагу їй приділили Р. Барро, Дж. Б'юкенен, А. Лернер, Р. Масгрейв, Дж. Стігліц. Різні аспекти аналізу державного боргу розкриті у роботах вітчизняних економістів. Зокрема, теоретичні підвалини його пізнання містяться у доробку В. Андрущенка. Особливості макроекономічного середовища трансформації, в якому розвивається державний борг, а також проблема державної заборгованості у перехідний період досліджувалася у працях Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок