Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ЗРУШЕНЬ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ЗРУШЕНЬ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ЗРУШЕНЬ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,99 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Національна Академія наук України
Інститут економічного прогнозування
Шаблиста Любов Миколаївна
УДК 338.2 (477)
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ЗРУШЕНЬ
В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки Національної академії наук України.
Науковий консультант | доктор економічних наук
Кононенко Віталій Іванович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Бесєдін Василь Федорович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заступник директора, завідувач відділу;
доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор економічних наук, професор
Єщенко Петро Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор.
Провідна установа | Київський національний економічний університет, кафедра макроекономіки та державного управління (м. Київ).
Захист відбудеться “02” квітня 2003 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “28” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Здійснення структурних реформ в українській економіці – ключова проблема процесу її ринкової трансформації. Ефективна структура економіки, що відповідає соціально-орієнтованій моделі економіки ринкового типу і базується на використанні як конкурентних переваг країни у світовому поділі праці, так і економічних переваг міжнародної інтеграції (кооперації), є гарантом незалежності будь-якої країни і запорукою її динамічного розвитку. Формування ефективної структури економіки є особливо нагальною в контексті стратегічних завдань макроекономічної стабілізації та економічного зростання в Україні. В розвинутих країнах одним із визначальних чинників подолання кризових явищ в економіці, забезпеченні стійкого економічного зростання і його соціальної спрямованості стала державна структурна політика. В Україні проблема структурної політики і її вплив на ринкову трансформацію економіки є найменш розробленою як у теоретичному аспекті, так і в аспекті практичної економічної політики, здійснюваної впродовж 1991-2000 рр. Саме тому особливої ваги набуває теоретичне обґрунтування сучасної адекватної ринковим перетворенням державної структурної політики, яка б враховувала національні особливості соціально-економічного розвитку України.
Актуальність теми. Нинішня структура економіки України, сформована як частина єдиного народногосподарського комплексу колишнього СРСР, зберігає ознаки деформованості, що виникли ще в 70-ті роки і до середини 80-х років стали перешкодою для економічного розвитку країни. За десять років державної незалежності структурні диспропорції не тільки не подолані, а навпаки, поглибились і гальмують проведення ринкових реформ. Як свідчить світовий досвід, здійснити ефективну структурну перебудову економіки і до того ж у стислі строки лише зусиллями ринку неможливо. Головною причиною зволікання зі структурною перебудовою є послаблення регулюючого та координуючого впливу держави на її хід. Необхідність структурної перебудови є офіційно задекларованою, але комплексних заходів щодо її практичного здійснення фактично не проводиться у належному обсязі. Досі структурні зрушення здійснюються стихійно, відсутня єдина національна програма структурної перебудови. Науково-технічна, податкова, бюджетна, зовнішньоекономічна та інші елементи економічної політики держави, що розробляються різними відомствами, не скоординовані між собою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРУКТУРНИХ ЗРУШЕНЬ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок