Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СПОСТЕРЕЖЛИВОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧОГО МАТЕРІАЛУ

РОЗВИТОК СПОСТЕРЕЖЛИВОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
РОЗВИТОК СПОСТЕРЕЖЛИВОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Коренева Інна Миколаївна
УДК 373.3: 37.033
РОЗВИТОК СПОСТЕРЕЖЛИВОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧОГО МАТЕРІАЛУ
13.00.09 - теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор,
ПАНЧЕНКО Григорій Денисович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова,
професор кафедри теорії та історії педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
БІБІК Надія Михайлівна,
АПН України, академік-секретар Відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті;
кандидат педагогічних наук, доцент,
ІГНАТЕНКО Наталія Вікторівна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди, декан педагогічного факультету
Провідна установа Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “11”вересня 2003 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “18” липня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Сучасний етап розвитку суспільства відзначається підвищенням ролі людини в усіх сферах життєдіяльності. Тому діагностування і розвиток ряду якостей особистості, що зумовлюють ефективність її діяльності та поведінки, дуже важливе. Саме тому одним із найважливіших завдань сучасної школи, визначених у Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” та у Національній доктрині розвитку освіти, є формування особистості учня, розвиток його здібностей, обдарувань, наукового світогляду. У вирішенні цього завдання виключне значення має проблема розвитку у школярів спостережливості як необхідної особистісної якості, як уміння спостерігати довкілля, аналізувати його, вивчати та творити. Особливої актуальності це питання набуло після затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти, у якому важливого значення надається розвитку спостережливості молодших школярів як складової розвивального аспекту галузі “Людина і світ”.
В умовах навчально-виховного процесу сучасної початкової школи, покликаної забезпечити високий рівень активності молодших школярів у самостійному здобуванні знань (зокрема шляхом спостережень) і практичному їх використанні актуальність проблеми значно посилюється.
Відомо, що пізнання світу починається з відчуття та сприймання, а найбільш розвиненою формою довільного сприймання є спостереження. Водночас, як свідчить практика навчання молодших школярів, розвиток спостережливості у процесі вивчення природничого матеріалу ще не зайняло належного місця серед головних навчально-виховних завдань початкової школи. Проте слід зазначити, що існує цілий пласт досліджень, присвячених вивченню особливостей прояву спостережливості у різноманітних видах діяльності людини, зокрема, в образотворчій, акторській, юридичній, військовій, письменницькій. У теоретичних працях відомих психологів і педагогів (Б.Г.Ананьєв, І.Д.Бех, О.О.Бодалєв, І.О.Зимня, Н.В.Кузьміна, М.Д.Левітов, Т.С.Мандрикіна, А.К.Маркова, О.І.Щербаков та ін.) чітко сформульовано сутність педагогічної спостережливості як здатності до адекватного відображення вчителем психічних станів та особистісного змісту іншої людини, що дає змогу встановити тенденції подальшого розвитку об’єкта спостереження.
Дитячій спостережливості присвячені дослідження Б.Г.Ананьєва, А.І.Васильєвої, Н.І.Вєтрової, М.Д.Левітова та ін. Проте вони здебільшого орієнтовані на дітей дошкільного віку, на розвиток і вдосконалення у них операційно-інтелектуальної складової спостережливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: РОЗВИТОК СПОСТЕРЕЖЛИВОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок