Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ШКОЛАХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ В США

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ШКОЛАХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ В США

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ШКОЛАХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ В США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
 
Нагач Марина Володимирівна
УДК 371.13(73)(043.3)
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
У ШКОЛАХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ В США
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ПУХОВСЬКА Людмила Прокопівна,
Університет менеджменту освіти АПН України,
кафедра філософії освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра педагогіки, завідувач;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
ЗАБОЛОТНА Оксана Адольфівна,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, завідувач кафедри
практики іноземних мов.
 
Захист відбудеться 17 червня 2008 р. о 12–00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Університеті менеджменту освіти АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету менеджменту освіти АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А.
 
Автореферат розісланий 17 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Зайченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні трансформації в Україні, світові тенденції глобалізації, інтеграції та інформатизації суспільства визначили принципово нові пріоритети розвитку освітньої галузі. Одним із основних напрямів підвищення якості професійної підготовки вчителів є актуалізація діяльнісного характеру педагогічної освіти, її спрямування на оволодіння фахівцем практичними вміннями й навичками організації навчально-виховного процесу.
Компетентнісний підхід до освіти, що стає останніми роками все більш поширеним та претендує на роль концептуальної основи освітньої політики, здійснюваної як державами так і впливовими міжнародними організаціями, підсилює практичну орієнтацію освіти, підкреслює значення досвіду, вмінь та навичок, що спираються на наукові знання. Поняття компетентності визначається як здатність застосовувати знання й уміння, що забезпечує активне використання навчальних досягнень у нових ситуаціях, спроможність кваліфіковано здійснювати діяльність, виконувати завдання або роботу.
Проблема якісної практичної підготовки фахівця завжди існувала і привертала увагу педагогів, оскільки її вирішення прямо пов’язане із питанням готовності випускника до практичної професійної діяльності, що і є критерієм успішності навчального процесу у вузі. Актуальність обраної проблеми зумовлена тим, що практична підготовка в умовах школи є єдиною формою підготовки вчителів, що поєднує знання та діяльність.
Для українських педагогів становить інтерес досвід американських педагогів щодо організації професійної підготовки студентів – майбутніх учителів. У вітчизняній педагогічній літературі накопичений значний обсяг знань з теорії і практики освіти у США. Узагальнюючи праці, в яких розкриваються ці питання, виділимо напрями проведених наукових досліджень стосовно США: організація підготовки вчителів у США в 70-80-х рр. ХХ століття (І.В.Пентіна); рефлексивний підхід в теорії та практиці підготовки майбутніх педагогів в університетах США (В.С.Дикань); індивідуалізоване навчання в системі підготовки майбутнього педагога у вищій школі США (Л.Є.Смалько); сучасні технології підготовки вчителів до естетичного виховання учнів у США, Канаді і Великій Британії (М.П.Лещенко); педагогічні технології, методи та організаційні форми навчання у школах США (А.М.Алексюк, Т.О.Ільїна, В.М.Чорний); особливості та складові педагогічної майстерності вчителя США (Н.М.Лизунова, Р.М.Роман, Я.С.Колибаб’юк); підходи до організації навчального процесу в системі підвищення кваліфікації вчителя в США ( І.В.Велікова, Т.Г.Чувакова); система професійної освіти США (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ШКОЛАХ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ В США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок