Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ ПОСЛУГ ВИЩОЇ ОСВІТИ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ ПОСЛУГ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ ПОСЛУГ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,81 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КРАТТ Олег Адольфович
УДК 338.12.017:378.1
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ
РИНКУ ПОСЛУГ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому національному технічному університеті МОН України на кафедрі зовнішньоекономічної діяльності підприємств (м. Донецьк).
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
МОН України, завідувач кафедри організації
виробництва та управління персоналом (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку і економіко-
екологічних досліджень НАН України, директор (м. Одеса)
доктор економічних наук, професор
Оболенська Тетяна Євгенівна,
Київський національний економічний університет
МОН України, проректор (м. Київ)

доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович,
Донбаський державний технічний університет
МОН України, перший проректор (м. Алчевськ)

Провідна установа – Харківський державний економічний університет
МОН України, кафедра бізнесу та підприємництва (м. Харків).
Захист відбудеться “ 10 ” лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 06 ” січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Національна доктрина розвитку освіти визначає науково-методичне забезпечення створення ринку освітніх послуг як пріоритетний курс спрямування зусиль вищої школи. Реалізація його потребує врахування діалектики зв'язку вищої освіти із соціально-економічним розвитком суспільства. З одного боку, суспільні потреби, що лежать в основі освіти, обумовлені рівнем розвитку продуктивних сил і типом виробничих відносин, а, з іншого, освіта зумовлює їх рівень і тип. Тому розвиток вищої школи може як стимулювати, так і гальмувати суспільний прогрес. Висока значущість вищої освіти визначає масштабність проблем, пов’язаних із функціонуванням ринкових механізмів авторегуляції у соціальній сфері.
Діяльність вищої школи протягом тривалого часу асоціювалася з високим рівнем соціальних гарантій. Впровадження в діяльність вищих навчальних закладів (ВНЗ) ринкових методів господарювання зовсім не виключає фінансування підготовки з державного бюджету, тобто має місце зрощення ринкових відносин і соціальних гарантій. Разом з тим перехід до ринкових відносин перемістив центр ваги у формуванні попиту та пропозиції послуг вищої освіти (ПВО): по-перше, основу попиту становлять інтереси не тільки держави, але й суб’єктів господарювання та особистості; по-друге, обсяги пропозиції визначаються як на державному рівні, так і самими ВНЗ. У розпорядженні закладів вищої освіти повинен бути науковий інструментарій пізнання ринкових закономірностей взаємодії попиту та пропозиції, що дозволить не тільки орієнтуватися у споживчих перевагах, але й формувати їх.
Діяльність вищої школи відбиває національну своєрідність історико-культурних і педагогічних традицій. Сучасний період відзначається подальшим посиленням міжнародної інтеграції. У зв'язку з цим виникає проблема визначення шляхів, форм і методів інтеграції національної системи освіти у світову, не позбавляючись при цьому самобутності. Її розв’язанню сприяють ринкові дослідження збалансованості попиту та пропозиції, що роблять можливим підвищення конкурентоспроможності вітчизняної вищої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ ПОСЛУГ ВИЩОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок