Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів”

Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів”

Назва:
Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР ІМЕНІ Б.І. ВЄРКІНА

 
 
Ревякін Володимир Петрович
УДК 536.48, 539.2“
Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів”
01.04.09 - “фізика низьких температур”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна Національної Академії наук України.
Науковий керівник: академік НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
Манжелій Вадим Григорович
(Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України, завідуючий відділом).
 
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент,
Чишко Костянтин Олексійович
(Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник).
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Карнацевич Леонід Владиславович
(Національний науковий центр Харківський фізико-технічний інститут, керівник лабораторії)
Провідна установа - Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна міністерства освіти і науки України (фізичний факультет).
Захист відбудеться 31.10.2000 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61164, м. Харків-164, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України
Автореферат розісланий 29.09.2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук О.С. Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми дисертації. Відомості про теплопровідність з одного боку є важливе джерело інформації про динаміку кристалічної гратки, а з другого боку необхідні при вирішенні самих різноманітних задач. Оскільки теплопровідність визначається одночасною дією багатьох факторів та механізмів, тлумачення експериментальних результатів викликає багато труднощів. Тому для визначення загальних закономірностей теплопровідності і створювання теорії важливо насамперед досліджування теплопровідності найпростіших систем. Зручними об’єктами у цьому плані є кріокристали, в яких тепловий та нульовий рух є рух центрів важкості молекул і обертовий рух молекул як цілого.
При вирішенні наукових проблем особливий інтерес викликає дослідження ізохорної теплопровідності lV. При таких дослідженнях виключається вплив теплового розширення, завдяки чому можливо у чистому вигляді досліджувати вплив інтенсивності теплового руху на процеси переносу тепла. В зв’язку з цим кріокристали мають особливе значення, оскільки тільки у їх випадку можливо досліджувати ізохорну теплопровідність. Не зважаючи на те, що ізохорної теплопровідності присвячено менш ніж 20 праць, до початку виконання цієї роботи, ці праці дозволили одержати ряд принципових результатів.
Різні теоретичні оцінки [1,2] виконані з врахуванням трьох-фононних процесів розсіювання показують, що при температурах порядку Дебаєвської Т ? QD фононна теплопровідність кристалічної гратки l обернено пропорційна температурі - так званий закон l~1/Т. Проте дослідження ізохорної теплопровідності отверділих інертних газів виявили систематичне відхилення від закону l~1/Т, такі ж відхилення були виявлені і в CHCl3 та CH2Cl2, теплопровідність яких при постійному об’ємі зменшується з зростанням температури значно менше, ніж по закону 1/Т. Крім того в роботі [3] вперше при високих температурах (Т>qD) експериментально спостерігалося зростання теплопровідності в твердому CCl4. В наступних експериментальних роботах зростання ізохорної теплопровідності спостерігалося в орієнтаційно розупорядкованних фазах бензолу C6H6 та шестифтористій сірці SF6. В молекулярних кристалах в залежності від речовини та температури, характер обертового руху молекул може змінюватися в широких межах: від лібрацій на малі кути в орієнтаційно упорядкованих фазах, до швидких ре-орінтаційних стрибків, і загальмованого чи практично вільного обертання в орієнтаційно розупорядкованих (ОР) фазах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив обертового руху молекул метанового ряду на ізохорну теплопровідність кріокристалів”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок