Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування

Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування

Назва:
Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія медичних наук України
Інститут гематології та трансфузіологї
Костюченко
Лариса Василівна
УДК 612.419.014.24+612.014.464
Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові
під впливом озонування
14.01.31 — гематологія та трансфузіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології крові та трансфузійної медицини АМН України
Науковий керівник — доктор медичних наук
Новак Василь Леонідович,
директор Інституту патології крові
та трансфузійної медицини АМН України
Офіційні опоненти — доктор медичних наук
Овсяннікова Людмила Михайлівна
провідний науковий співробітник лабораторії молекулярної біології
Інституту клінічної радіології НЦРМ АМН України —
доктор медичних наук
Тимченко Анатолій Сергійович,
завідувач лабораторії плазмових
препаратів крові Інституту гематології
і трансфузіології АМН України
Провідна установа — Інститут експериментальної патології, онкології і радіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 13.11.2002 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.612.01. в Інституті гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 12).
Автореферат розісланий 11.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коміссаренко В.Г.Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Озонотерапія – новий напрямок лікування низки захворювань, який почав впроваджуватись в останні роки у багатьох галузях медицини. Метод озонотерапії з 2001 р. офіційно зареєстрований в Україні.
Як потужний окисник з дезинфікуючими властивостями озон використовується для лікування захворювань інфекційної етіології, переважно локально. При застосуванні озону внутрішньосудинно (озонування крові, інфузії озонованих розчинів) чи в порожнини тіла, окрім інактивації збудників, відзначають відновлення кисневого гомеостазу, дезінтоксикаційний, імуномодулюючий, протипухлинний ефекти (Viebahn R., 1994; Конторщикова К.Н., 2001; Щербатюк Т.Г., 2001). Разом з тим, описано також негативну дію озону, ускладнення в умовах експерименту та при проведенні лікувальних сеансів пацієнтам (Schmitt H., 1982; Jacobs M., 1982).
Найбільш дієвим і агресивним вважається внутрішньосудинний шлях введення озону, при якому ця високоактивна сполука в першу чергу контактує з клітинами крові і плазмою. На сьогоднішній день практично відсутні дані про зміни біохімічних показників, функціональної активності та життєздатності клітин в озонованій крові, яка при подальшому введенні пацієнту зумовлює певні ефекти в організмі в цілому. В зв'язку з цим актуальним є вивчення впливу озону на показники гомеостазу в експерименті.
Неоднозначні підходи різних дослідників щодо дозування озону. У Західній Європі використовують концентрації озону від 1 до 75 мкг/мл в киснево-озоновій суміші (Antoszewski Z., 1997; Viebahn R., 1994). Російська школа застосовує концентрації на порядок нижчі — до 5-6 мг/л (Конторщикова К.Н., 1992). Обговорюється необхідність чіткого обліку доз та оцінки дозозалежності отриманих терапевтичних ефектів при озонотерапії (Перетягин С.П., 1998).
Таким чином, вивчення впливу різних концентрацій і режимів озонування крові в експериментальних умовах in vitro є необхідним щодо виявлення можливої побічної дії озону на клітини крові, обгрунтування допустимих доз для її обробки і вибору параметрів контролю за безпекою озонотерапії в клінічній практиці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відділі екстракорпоральної гематології у рамках науково-дослідної роботи Інституту патології крові та трансфузійної медицини АМН України: "Значення цитокінового профілю у хворих злоякісними лімфопроліферативними захворюваннями для діагностики та прогнозування перебігу процесу з урахуванням імунофенотипічних, цитогенетичних особливостей і епідеміологічних аспектів диференційованого лікування із застосуванням методів еферентної терапії" (шифр 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок