Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОДІЇ В ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ

МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОДІЇ В ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОДІЇ В ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського
Муза Дмитро Євгенович
УДК: 930. 1
МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОДІЇ В ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ
09.00.03 — соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Сімферополь 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник доктор філософських наук, професор Попов Владлєн Георгійович, Донбаська державна Академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри філософії та економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Кальний Ігор Іванович, Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського, завідувач кафедри соціальної філософії кандидат філософських наук, доцент Казак Анатолій Петрович, Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри філософії
Провідна установа Hаціональний технічний університет України "КПІ", кафедра філософії, Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
 
Захист відбудеться "21" травня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, за адресою: 95038, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, конференц. зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського, за адресою: 95038, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий "12" квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради к.ф.н. доц. Кремінський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Багатомірне історичне буття людства складається з певних елементів, серед яких історичні події становлять первісний клас об'єктів. Історія розгортається у двох сферах, які не збігаються: сфері подій та сфері, яка відображає їх хід у свідомості. Самі події, незважаючи на всі зусилля проникнути в механізм їх утворення, функціонування та спрямованості, залишаються складним проблемним полем. Такі бурхливі явища століття, що минуло, як революції, економічні кризи, народження, існування та занепад тоталітарних режимів, світові війни, освоєння космосу та атомні бомбардування, "зіткнення цивілізацій" на фоні процесу глобалізації, нарешті, "кінець історії", утворюючи тканину історії, ініціюють їх науково-теоретичне усвідомлення. Онтологія конкретної події історії, що включає до свого складу природні та соціальні чинники, є не менш загадковою для філософської та історичної свідомості ХХ та XXI століття, ніж свідомості, що віддзеркалювала події Стародавньої Греції та Риму, середньовічної Європи, Київської Русі, Нової та Новітньої Європи тощо.
У напрямку осмислення загального ходу історії, специфіки окремих епох та подій працюють філософи історії. Філософія історії як напрямок філософських досліджень є галуззю знання, безпосередньо пов'язаного з соціально-історичними явищами, їх змістом. Головною особливістю філософії історії вважається притаманна їй рефлексія, що займається онтологічним виміром історичного процесу: встановленням устрою та динаміки суспільної системи, пошуком логіки розгортання подій, їх сенсу та спрямованості. Розглядаючи зв'язок між подіями історії, філософсько-історична рефлексія прагне розкрити необхідні детермінанти та атрибути, розкладаючи подію або на мікроісторичні структури (суб'єктивний фактор), або зводячи її до макроісторичних структур (суспільно-економічна формація, цивілізація, етнос). Ця обставина була і залишається предметом запеклих дискусій з часів Платона та Полібія, блаженного Августина та Дж.Віко, Г.Гердера та Г.В.Ф.Гегеля, К.Маркса та Ф.Ніцше, М.Бердяєва та А.Дж.Тойнбі.
Проблема історичної події, постійно входячи до розмислів філософів історії, набуває великого теоретичного змісту тоді, коли в історії спостерігаються так звані "переламні" моменти. Це цілком стосується нашого часу – часу руйнації СРСР та виникнення нових держав в історичному просторі та часі, в тому числі й України. Сьогодні, коли гуманітарні науки, включаючи філософію, зорієнтовані на нові горизонти історичного буття людини, змістовність та виникаючі в світовій історії сенси, – створення концептуально обґрунтованого поняття "подія", формування моделі події стає вимогою часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОДІЇ В ФІЛОСОФІЇ ІСТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок