Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, СТАН І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ V2O5 і VOHPO40,5H2O, МЕХАНОАКТИВОВАНИХ У ВОДІ, В ЕТАНОЛІ ТА НА ПОВІТРІ

СТРУКТУРА, СТАН І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ V2O5 і VOHPO40,5H2O, МЕХАНОАКТИВОВАНИХ У ВОДІ, В ЕТАНОЛІ ТА НА ПОВІТРІ

Назва:
СТРУКТУРА, СТАН І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ V2O5 і VOHPO40,5H2O, МЕХАНОАКТИВОВАНИХ У ВОДІ, В ЕТАНОЛІ ТА НА ПОВІТРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ІМ. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
УШКАЛОВ ЛЕОНІД МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 541.128.1
СТРУКТУРА, СТАН І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
V2O5 і VOHPO40,5H2O, МЕХАНОАКТИВОВАНИХ
У ВОДІ, В ЕТАНОЛІ ТА НА ПОВІТРІ
Спеціальність: 02.00.21 – хімія твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Харламов Олексій Іванович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії;
доктор хімічних наук
Мітченко Сергій Анатолійович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 18.05.2006 р. о _11____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 207. 02 при Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Адреса: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3).
Автореферат розісланий 11.04. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук Куліков Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бінарні та багатокомпонентні кисневі сполуки ванадію знаходять широке застосування як в якості каталізаторів при виробництві сірчаної та оцтової кислот, парціального окиснення різних вуглеводнів, так і як безконтактних перемикачів електричного струму, світлопоглинаючого скла, електродів, в екранах кольорових телевізорів та інших пристроїв. Для практичного використання одною з основних вимог є висока реакційна здатність сполуки. В останній час з метою підвищення реакційної здатності твердого тіла в цілому і, зокрема, каталізаторів, все ширшого застосування на практиці знаходить метод механохімічної обробки. Так, наприклад, V2O5 проявляє порівняно низьку активність в реакціях парціального окиснення вуглеводнів незалежно від способів його одержання і модифікування. В той же час, механоактивовані зразки, що вміщують ванадій, показують збільшення конверсії в реакції окиснення бензолу в 7 разів, а селективності більш ніж в 20 разів. Такі зміни каталітичної активності більшість дослідників пов'язують, в основному, із структурними дефектами, що виникають під час механоактивації, а також зміною валентного стану ванадію і морфології приповерхневого шару твердого тіла. В той же час, в літературі майже відсутня детальна інформація про характер структурних дефектів, що виникають при механоактивації, та вплив середовища диспергування. Для цілеспрямованого застосування методу механохімічної активації твердих тіл до створення нових ефективних каталітичних систем та модифікації вже існуючих каталізаторів з підвищенням їх каталітичних властивостей, необхідні системні дослідження особливостей впливу навантаження та природи середовища диспергування на структуру, стан поверхні, розмір часток і морфологію твердого тіла. В даній роботі такий системний підхід застосовано для визначення особливостей механоактивації V2O5 і VOHPO40,5H2O.
Мета і завдання дослідження. З'ясувати особливості впливу природи середовища механоактивації на структуру, стан поверхні, розмір і морфологію часток, а також каталітичні властивості оксиду ванадію (V) та гідрофосфату ванадилу.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
· Дослідити вплив умов механоактивації - тривалості помелу (навантаження) і природи середовища (повітря, вода, етанол) - на мікроструктуру оксиду ванадію (V), валентний стан ванадію, морфологію і розмір часток, а також інші властивості оксиду ванадію (V2O5).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРА, СТАН І ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ V2O5 і VOHPO40,5H2O, МЕХАНОАКТИВОВАНИХ У ВОДІ, В ЕТАНОЛІ ТА НА ПОВІТРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок