Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІМПУЛЬСНИХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ СТРУМЕНІВ В УДОСКОНАЛЕНОМУ МЕТОДІ ПРИСКОРЕННЯ ІНІЦІАЦІЇ ДЕТОНАЦІЇ

ФОРМУВАННЯ ІМПУЛЬСНИХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ СТРУМЕНІВ В УДОСКОНАЛЕНОМУ МЕТОДІ ПРИСКОРЕННЯ ІНІЦІАЦІЇ ДЕТОНАЦІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІМПУЛЬСНИХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ СТРУМЕНІВ В УДОСКОНАЛЕНОМУ МЕТОДІ ПРИСКОРЕННЯ ІНІЦІАЦІЇ ДЕТОНАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗІНА
КОРИТЧЕНКО КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 533.9.15
ФОРМУВАННЯ ІМПУЛЬСНИХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ СТРУМЕНІВ В УДОСКОНАЛЕНОМУ МЕТОДІ ПРИСКОРЕННЯ ІНІЦІАЦІЇ ДЕТОНАЦІЇ
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному комплексі “Прискорювач” Національного наукового центру “Харківських фізико-технічний інститут”, Національна академія наук України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
ДОВБНЯ Анатолій Миколайович,
Національний науковий центр “ХФТІ”,
директор Науково-дослідного комплексу “Прискорювач” ННЦ “ХФТІ” НАН України
Офіційі опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор
ЄГОРЕНКОВ Володимир Дмитрович, професор кафедри експериментальної фізики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
ПАНКРАТОВ Ігор Михайлович, старший науковий співробітник Інституту фізики плазми Національного наукового центру “ХФТІ” НАН України
Провідна установа: | Науковий фізико-технологічний центр Міносвіти та НАН України, м. Харків
Захист відбудеться “ 14 ” _квітня_ 2006 року о _15.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, аудиторія №_301_.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_13_” _березня_ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення розрядного каналу імпульсної дуги супроводжується процесом газодинамічного розширення. Вплив частоти зіткнень електронів з молекулами (атомами) та іонами, яка залежить від густини цих частинок, на електропровідність розрядного каналу, та на баланс процесу зіткнень у цілому зумовлює необхідність сумісного розгляду цих явищ для аналізу розвитку імпульсної дуги. Існуючі моделі розвитку розрядного каналу, які враховують ударно-хвильове розширення, дозволяють встановити динаміку розвитку розряду в період, коли ударна хвиля вже сформована. До моменту виникнення ударної хвилі також відбувається перерозподіл густини газу по перерізу каналу. Звідси виникає задача з’ясування динаміки розвитку каналу під час формування ударної хвилі. Відповідь на це питання дозволить в тому числі пояснити причину відсутності ініціації детонації при надзвуковому розширенні іскрового каналу, коли інтенсивності ударної хвилі цілком достатньо для її ініціації.
Методи, які реалізують імпульсне прискорення газорозрядної плазми, широко застосовуються у електрореактивних двигунах, електроударних трубах. Але низька ефективність перетворення електричної енергії у кінетичну енергію плазмового струму у густих газових середовищах зумовила значне обмеження можливих областей застосування цих методів. Наприклад, ця проблема виникає при використанні імпульсного плазмового струменя для ініціації надзвукового горіння в системах частотної ініціації детонації, хоча таке запалення забезпечує значне скорочення періоду затримки виникнення детонації та досягається висока стабільність процесу. У цьому випадку вирішення задачі ініціації дозволить створити пристрої з новим методом формування надзвукового потоку. Це дозволить значно підвищити вихідні характеристики таких пристроїв як детонаційного хімічного лазера, МГД-генератора та прямоточно-пульсуючого повітряно-реактивного двигуна, а також розширити сферу застосування пульсуючих детонаційних пристроїв, наприклад, для розмінування мінних полів.
В високоенергійній імпульсній дузі, яка створюється розрядом ємності, лише незначна частина електричної енергії виділяться на розрядному проміжку. Відомо, що це викликано значною перевагою активного опору зовнішнього електричного ланцюга по відношенню до опору розрядного проміжку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІМПУЛЬСНИХ ГАЗОРОЗРЯДНИХ СТРУМЕНІВ В УДОСКОНАЛЕНОМУ МЕТОДІ ПРИСКОРЕННЯ ІНІЦІАЦІЇ ДЕТОНАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок