Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ТЯГОВО-ЗЧІПНИХ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ТЕПЛОВОЗІВ ЗА РАХУНОК УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОТИБОКСОВОЧНИХ СИСТЕМ

ПОЛІПШЕННЯ ТЯГОВО-ЗЧІПНИХ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ТЕПЛОВОЗІВ ЗА РАХУНОК УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОТИБОКСОВОЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ТЯГОВО-ЗЧІПНИХ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ТЕПЛОВОЗІВ ЗА РАХУНОК УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОТИБОКСОВОЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ОСИНОВСЬКИЙ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 629.4.060
ПОЛІПШЕННЯ ТЯГОВО-ЗЧІПНИХ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ТЕПЛОВОЗІВ ЗА РАХУНОК УДОСКОНАЛЕННЯ
ПРОТИБОКСОВОЧНИХ СИСТЕМ
Спеціальність: 05.22.07 – Рухомий склад залізниць та тяга поїздів
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ, 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі залізничного транспорту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Павленко Альберт Прокопович, генеральний директор Науково-виробничого підприємства “Вібротранс Ко ЛТД”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Маслієв В'ячеслав Георгійович, Національний технічний університет “ХПІ”, професор кафедри “Електричний транспорт і тепловозобудування”,
кандидат технічних наук, доцент Малахов Олег Володимирович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедрою автоматизації та комп’ютерно- інтегрованих технологій.
Захист відбудеться 15 листопада 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.03 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а, СНУ ім. В. Даля, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а, СНУ ім. В. Даля, наукова бібліотека.
Автореферат розісланий “12” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ _____ Ю. І. Осенін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Магістральні тепловози з електричною передачею й електровози є на сьогоднішній день основними тяговими одиницями залізничного транспорту, на частку яких припадає домінуюча частина вантажних і пасажирських перевезень. У різних країнах Європи, Азії, Америки тепловозною тягою здійснюється від 30 до 90% всіх вантажопасажирських перевезень. Головним критерієм при створенні нових і модернізації експлуатованих магістральних тепловозів є підвищення їхніх тягово-зчіпних якостей при одночасному зниженні паливно-енергетичних і експлуатаційних витрат. Одним з результативних напрямків досягнення зазначених цілей є вдосконалення конструкції й підвищення ефективності роботи протибоксовочних систем тепловозів.
Актуальність теми. Процеси боксування та юза дуже характерні для магістральних локомотивів особливо у весняний та осінньо-зимовий період року, істотно знижують ефективно реалізовані тягові й гальмові зусилля, приводять до різкого зростання (більш ніж в 2 - 5 разів) динамічної завантаженості ланок колісно-моторних блоків (тягових електродвигунів (ТЕД), тягових редукторів, колісних пар) й інтенсивному зношуванню колісних пар і рейок, що у свою чергу викликає значне зростання паливно-енергетичних й експлуатаційних витрат. Домінуючі на сьогоднішній день на експлуатованих в країнах СНД та далекого зарубіжжя тепловозах і електровозах протибоксовочні системи, побудовані на порівнянні кутових швидкостей обертання або залежних від них струмів (напруг) тягових електродвигунів боксуючих та небоксуючих колісних пар (або - від похідних за часом від зазначених величин), у принципі не здатні попереджати боксування (юз) колісних пар, тому що виявляють зазначені процеси, коли останні вже досить інтенсивно розвилися й для їхнього припинення необхідне лише зниження тягового моменту відповідних ТЕД на 40-70%.
Сучасна мікропроцесорна техніка й комп'ютерні технології дозволяють створити й впровадити на експлуатованих (і знову створюваних) тепловозах більш ефективні й принципово відмінні від нині застосовуваних протибоксовочні системи, побудовані на аналізі динамічних процесів у системах “ТЕД - тяговий редуктор - колісна пара - рейковий шлях” (ТЕД - ТР - КП - РШ) кожної осі локомотива й здатні попереджати в більшості випадків розвиток процесів боксування (юзу) без зниження тягового моменту колісних пар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ТЯГОВО-ЗЧІПНИХ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ЯКОСТЕЙ ТЕПЛОВОЗІВ ЗА РАХУНОК УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОТИБОКСОВОЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок