Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИСАК Леся Ігорівна
УДК 338.12.017
МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.03.02 — економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ — 2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Науковий керівник — доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти — доктор економічних наук, професор
Суслов Олнг Павлович
Державний науково-дослідний інститут
інформатизації і моделювання економіки при
Національному інституті стратегічних
досліджень, провідний науковий співробітник
відділу моделювання програмно-цільового
управління;
кандидат економічних наук, доцент
Краснікова Лариса Іванівна
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
доцент кафедри фінансів.
Провідна установа — Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики,
м. Донецьк
Захист відбудеться "29" вересня 2003 року о 16.00 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий "28" серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки України проблема підвищення рівня життя населення є однією з найбільш актуальних. Одним з напрямків державної політики в соціальній сфері є створення сприятливих умов для довгого, безпечного, здорового і щасливого життя людей та забезпечення економічного розвитку і соціальної стабільності в суспільстві.
Однією з об’єктивних оцінок рівня життя населення є індекс людського розвитку. Згідно з підрахунками ООН у 2002 році Україна займала 70 місце серед 174 країн світу за рівнем життя.
Незадовільним залишається рівень заробітної плати, яка й досі не виконує ролі стимулюючого чинника розвитку виробництва і науково-технічного прогресу, не забезпечує нормального відтворення робочої сили. У 2002 році рівень життя 40,1 млн. осіб (83,2 % населення) був нижчим від прожиткового мінімуму. Чинна система соціальної допомоги не забезпечує надання субсидій та пільг навіть найменш захищеним верствам населення.
Про низький рівень життя населення України свідчить аналіз структури сукупних витрат домогосподарств. Так, найбільше витрачалося на харчування (близько 64 % у 2002 р.), структура якого орієнтована на підвищене споживання продуктів, багатих на вуглеводи, а, отже, найдешевших. У забезпеченні населення продуктами харчування продовжують відігравати значну роль особисті підсобні господарства. Домогосподарства, як і раніше, обмежують свої потреби в непродовольчих товарах (11,4 % у 2002 р.), на придбання яких витрачається лише кожна дев’ята гривня.
Незважаючи на загальне зростання реальних доходів, заробітної плати та пенсій поглиблюється диференціація доходів населення України, що є небезпечною тенденцією. Досвід двох останніх років свідчить про те, що застосуванням лише чинних механізмів соціальної політики докорінно змінити таку ситуацію неможливо. Необхідні глибока соціальна переорієнтація економіки, рішуче подолання її тінізації, активне запровадження моделі не просто ринкової, а соціально орієнтованої ринкової економіки.
Таким чином, проблема об’єктивного відображення життєдіяльності населення, його доходів, можливостей, споживання та рівня задоволення потреб сьогодні стоїть досить гостро. У зв’язку з цим виникає необхідність удосконалення механізму підвищення рівня життя населення та розробки інструментарію формування стратегії, яка гнучко реагує на зміни зовнішнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок