Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Загрузка...

МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ / сторінка 2

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Базові теоретичні основи визначення рівня життя населення та широке коло питань, пов’язаних з удосконаленням системи стратегічного управління, економіко-математичним моделюванням стійкого функціонування та розвитку економічних систем, прогнозуванням макроекономічного розвитку, відображені в наукових працях вітчизняних і закордонних вчених, а саме Н.Римашевської, В.Жеребіна, Н.Федоренко, Н.Бузлякова, В.Майєра, В.Райцина, Н.Кіріченко, К.Багриновського, А.Крушевського, І.Благуна, В.Петюха, І.Бондаря, В.Гейця, О.Суслова, М.Соколик, М.Скрипниченко, О.Власюка, Л.Краснікової, С.Пирожкова, В.Артеменко М.Інтрилігатора, Т.Нейлора, В.Рутгайзера, Ф.Кене, У.Петі, А.Сміта, Д.Рікардо, Дж.Хікса та ін.
Однак в умовах трансформаційної економіки напрацювання в сфері розв’язку проблем розвитку рівня життя населення на основі комплексу економіко-математичних моделей на сьогодні є недосконалими та потребують подальшого вивчення.
Актуальність даної проблеми на сучасному етапі розвитку України, її теоретичне та практичне значення, необхідність розробки інструментарію для формування стратегії визначення рівня життя населення обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету та задачі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника і є частиною комплексної теми „Моделювання соціально-економічного розвитку економіко-виробничих структур в ринкових умовах” (ДР 0102U004510) кафедри економічної кібернетики. Автором розроблено моделі аналізу соціально-економічних показників функціонування економічної системи.
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка комплексу економіко-математичних моделей визначення рівня життя населення та впливу на нього чинників в умовах нестабільного економічного середовища як на рівні регіону, так і на рівні держави в цілому. У відповідності зі сформульованою метою дослідження були поставлені та розв’язані наступні задачі:
виявлені особливості формування соціально-економічних показників рівня життя населення в Україні та проведений аналіз існуючих підходів і методів щодо їх моделювання;
розроблено системний підхід до моделювання показників визначення рівня життя населення в умовах нестабільного економічного середовища;
розроблено модель формування і розподілу балансу доходів і витрат населення;
розроблено модель диференційованого аналізу рівня життя населення;
розроблено модель інтегрованих характеристик рівня життя населення;
розроблено комплекс моделей соціального захисту населення (зовнішнього середовища системи моделей життєвого рівня населення);
розроблено механізм впливу економічних чинників на рівень життя населення.
Об’єктом дослідження є соціально-економічні показники рівня життя населення, джерела їх формування, напрямки, обсяг, динаміка та структура їх використання.
Предметом дослідження є комплекс економіко-математичних моделей визначення рівня життя населення в умовах нестабільного економічного середовища.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основами дослідження є наукові праці вітчизняних і закордонних вчених у галузі визначення рівня життя населення, доходів і витрат населення, диференціації доходів населення, інтегрованих характеристик рівня життя, платоспроможного попиту населення, зайнятості та безробіття населення, економіко-математичного моделювання та прогнозування, зокрема, методів статистичного аналізу, економетричного прогнозування, експертних оцінок, структурної та параметричної адаптації моделей, імітаційного моделювання.
Інформаційну основу дослідження сформували первинні та кінцеві статистичні дані, опубліковані в періодичних виданнях, дані служби зайнятості, матеріали Івано-Франківського обласного управління статистики, відділів та управлінь Івано-Франківської облдержадміністрації, відділу соціального захисту населення, матеріали періодичних видань, науково-практичних конференцій, нормативні та довідкові матеріали.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок