Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Загрузка...

МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ / сторінка 4

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Обсяг додатків складає 3 сторінки. Список використаних літературних джерел включає 136 найменувань.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, ступінь її розробленості в економічній літературі, зв’язок роботи з науковими програмами і темами, сформульовані мета та задачі дослідження, визначені предмет, об’єкт та методи дослідження, викладені наукова новизна, практичне значення і апробація одержаних результатів дослідження.
У розділі 1 “Методологічні аспекти вимірювання, аналізу та прогнозування життєвого рівня населення” розглянуто сучасні тенденції розвитку рівня життя населення як на державному, так і на регіональному рівнях.
Виявлено, що діючі на сьогоднішній день в Україні механізми соціальної політики не забезпечують високого рівня життя громадян країни. Така небезпечна тенденція вимагає глибокої соціальної переорієнтації економіки, подолання її тінізації, запровадження моделі не просто ринкової, а соціально-орієнтованої ринкової економіки, яка б забезпечувала належний життєвий рівень населення.
Показано, що існуючі показники визначення рівня життя відштовхуються перш за все від різних економічних категорій: виробництва, споживання, доходів, вартості життя, споживчих нормативів і стандартів, тобто носять комплексний багатоаспектний характер.
Виявлено, що серед проблем розвитку соціальної сфери найбільш болючою і гострою залишається проблема різкої диференціації населення за доходами. В Україні процес формування середнього класу, який відповідав би за майновим статусом та рівнем особистих доходів критеріям розвинених країн, перебуває поки що на початковому етапі.
Ідентифікація середнього класу, проведена Держкомстатом на підставі аналітичних оцінок, одночасно за всіма ознаками дає показник — 12,3 % населення України у 2002 р. Це можна вважати своєрідним ядром уже сформованого середнього класу (рис. 1.):
Рис. 1. Склад середніх верств населення за ознаками:
1 — населення, матеріально-майнове становище якого відповідає
трактуванню середнього класу в Україні (близько 35 %);
2 — населення з високим професійно-освітнім статусом (близько 40 %);
3 — населення, яке ідентифікує себе із середнім класом (близько 45 %);
4 — населення, що відповідає практично всім критеріям середнього класу,
тобто утворює його “ядро” (приблизно 12 %)
Наведений підхід дає можливість запропонувати посилити соціальну спрямованість реформ з метою перетворення соціального фактора в безпосередній і дієвий інструмент прискорення економічного зростання.
Аналіз світового досвіду свідчить про те, що стратегія розвитку соціально-економічної політики реалізується на основі національних концепцій рівня життя. Проведений аналіз підходів і методів моделювання життєвого рівня населення дає змогу стверджувати, що існуючі економіко-математичні моделі життєвого рівня населення не дають можливості виробити гнучкі управлінські рішення, які б дозволили адекватно реагувати на вплив чинників економічного середовища [1]. У зв’язку з цим виникла необхідність побудови комплексу економіко-математичних моделей життєвого рівня населення, що дозволять враховувати вплив різних економічних чинників та забезпечити гнучкість процесів управління.
Запропоновано системний підхід до моделювання стратегії розвитку життєвого рівня населення [3], на основі якої розроблений інструментарій формування і прийняття управлінських рішень, що сприяють підвищенню рівня життя населення (рис. 2).
Рис. 2. Концептуальна схема взаємозв’язку механізмів формування гнучкої стратегії життєвого рівня населення
Важливим результатом аналізу економіко-математичних досліджень є запропоновані методи та етапи побудови економіко-математичних моделей економічного середовища [8], а саме:
-
надання економіко-математичним моделям властивості універсальності. Зміст даного підходу полягає в тому, що певні залежності в моделі описуються не окремими змінними, а комплексом параметрів; частина параметрів не є розрахунковою, а використовується в моделі як відомі значення з статистичних джерел, що дає перевагу в їх використанні для всієї сукупності моделей, однакових за своєю природою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок