Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Загрузка...

МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ / сторінка 6

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Даний метод базується на визначенні оцінок регіонів в балах за значеннями кожного із показників, що характеризують різноманітні аспекти соціально-економічного рівня населення.
Запропоновано механізм розробки інтегрованого показника життєвого рівня населення розглядати як синтез результатів розв’язку двох задач, а саме:
а) формування системи окремих показників, що аналізуються на даному ринку;
б) конструювання форми розрахункового співвідношення для визначення інтегрованого значення локальних показників.
Сформульовано та обґрунтовано принципи розв’язку поставлених задач, на основі яких розроблено методичний інструментарій визначення та аналізу інтегрованих оцінок.
Розроблена модель диференційованого балансу доходів і видатків населення [6], на основі якої населення області поділено на 10 соціально-економічних груп за рівнем середньодушового доходу:
де N(t) — кількість населення регіону в році t;
К — кількість інтервалів розбиття по рівнях середньодушового доходу;
— кількість населення k-ої групи із середньодушовим доходом в межах
d(t) — середньодушовий доход в році t.
Виявлено тенденції поглиблення диференціації населення за соціально-економічними групами (рис. 3) за умови незмінності соціально-правової бази.
Рис. 3. Прогнозний розподіл сукупних доходів населення за групами у 2010 р.
З проведеного аналізу диференційованого балансу доходів і видатків випливає, що в прогнозному періоді для населення України характерною буде нерівномірність розподілу доходів.
У розділі 3 “Математичне моделювання процесу стійкого розвитку життєвого рівня населення” розроблено систему моделей соціального захисту населення, що дозволяє досліджувати особливості процесу організації системи соціального захисту населення в умовах трансформаційної економіки і включає моделі оцінки масштабів безробіття, прогноз розвитку споживчого ринку, модель оцінки вартості заходів по соціальному захисту населення.
Розроблено схему комплексу моделей соціального захисту населення (рис. 4), що враховує взаємозв’язки матеріального виробництва, невиробничої сфери, споживчого ринку, ринку праці, які виникають в процесі організації системи
Рис. 4. Схема комплексу моделей системи соціального захисту населення
економічного середовища, що впливає на рівень життя населення в ринкових умовах [9].
Розроблено модель розвитку ринку праці, на основі якої здійснено прогноз оцінки безробіття населення:
де — кількість зайнятих в період t;
— попит на ринку праці в період t;
— пропозиція на ринку праці в період t.
Варто відмітити необхідність врахування в моделі низки специфічних особливостей: функціонування ринку праці передбачає активне державне регулювання у формі гнучкої структурної політики, стимулювання інвестиційної діяльності [3].
Попит на робочу силу визначається величиною:
де —попит на робочу силу в k-ій галузі народного господарства, який визначається на основі виробничої функції Кобба-Дугласа:
де — заданий обсяг валового продукту в k-ій галузі в період t;
— вартість основних виробничих фондів в k-ій галузі в період t;
— параметри функції.
Пропозиція на ринку праці визначається як сума трьох величин:
де — обсяг вивільнення зайнятих на виробництві та в сфері послуг;
— пропозиція додаткової робочої сили за рахунок міграції
населення;
— пропозиція на ринку праці за рахунок залучення молоді, яка вступила в працездатний вік, закінчила навчання і службу в армії в році t.
Обчислені прогнозні оцінки стану на ринку праці показують, що значну частину робочої сили, яка не знайшла попиту, складають середньо- та некваліфіковані трудові ресурси, по висококваліфікованій робочій силі попит на прогнозний період перевищує пропозицію. Зі стабілізацією і розвитком економіки збільшуватиметься попит на робочу силу із середньою кваліфікацією.
На основі запропонованої методики диференціації населення за соціально-економічними групами обчислено прогноз розвитку споживчого ринку [6]. Для цього здійснено розподіл доходів на цілі поточного споживання та заощадження населення, тобто побудована модель платоспроможного попиту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок