Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШАПОВАЛОВА ЛЕСЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 330.341.1:351 (048)
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
РИНКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПОСЛУГ
В УКРАЇНІ
08.02.02. – економіка й управління науково-технічним прогресом
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Жилінська Оксана Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Гончарова Наталія Петрівна,
Київський національний економічний університет імені В.Гетьмана МОН України, професор кафедри економіки підприємств
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Єгоров Ігор Юрійович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України, завідувач відділом системних досліджень науково-технічного потенціалу
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 17 травня 2006 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-а, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий 14 квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
професор Грішнова О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основою сучасного соціально-економічного прогресу розвинених країн виступає формування економіки, що базується на знаннях. Характерними для неї є збільшення частки доданої вартості за рахунок знань, втілених у продуктах і послугах; підвищення значення діяльності з виробництва, збереження, передачі, використання і поширення знань, що можливо лише за умови безперервного розвитку системи освіти і науки; зростання у загальній чисельності зайнятих частки працівників, пов’язаних із виробництвом, передачею і використанням знань. Підвищується значення сфери послуг як самостійної складової національної економіки – на сьогодні понад 60 % ВВП у країнах ОЕСР створюється підприємствами, що надають послуги, домінує частка послуг і у міжнародній торгівлі. За класифікацією ВТО нараховується понад 160 видів послуг, де провідна роль належить видам економічної діяльності, що базуються на використанні складної інтелектуальної праці.
Однією з передумов інтелектуалізації людської діяльності загалом та економічної діяльності зокрема виступає рівень розвитку науково-технічних послуг, які забезпечують не тільки проведення досліджень і розробок, підготовку наукових кадрів, але й використання і поширення результатів науково-технічної діяльності у суспільстві та в економіці. Надання науково-технічних послуг еволюціонує від діяльності, де комерційний ефект не спостерігається, до надання послуг з метою отримання прибутку.
За умов ринкової трансформації в Україні актуальності набуває передусім проблема залучення вітчизняних суб’єктів науково-технічної діяльності до процесів комерціалізації не тільки науково-технічної продукції, але й науково-технічних послуг, що формує новий об’єкт для досліджень – ринок науково-технічних послуг. Особлива актуальність проблем формування вітчизняного ринку науково-технічних послуг та розробки на рівні держави інструментарію для регулювання його розвитку зумовлена необхідністю орієнтації ринкових трансформацій в Україні у напрямі переходу до економіки, що базується на знаннях.
Проблеми наукового обслуговування досліджуються вченими Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України, Українського інституту науково-технічної і економічної інформації, Інституту економіки і прогнозування НАН України, інших науково-дослідних інститутів та установ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок