Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ОСНОВИ СЛУЖБИ КРИМСЬКИХ ТАТАР У ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАННЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1784 – 1917 рр.)

ПРАВОВІ ОСНОВИ СЛУЖБИ КРИМСЬКИХ ТАТАР У ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАННЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1784 – 1917 рр.)

Назва:
ПРАВОВІ ОСНОВИ СЛУЖБИ КРИМСЬКИХ ТАТАР У ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАННЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1784 – 1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СТАРІЦИН ОЛЕКСІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 340.12:355+512.145”17”/”19”
ПРАВОВІ ОСНОВИ СЛУЖБИ КРИМСЬКИХ ТАТАР
У ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАННЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
(1784 – 1917 рр.)
Спеціальність 12.00.01 - теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історико-правових дисциплін та основ правознавства юридичного факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Тимощук Олександр Валентинович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, декан юридичного
факультету, завідувач кафедри
історико-правових дисциплін та
основ правознавства.
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор,
Скакун Ольга Федорівна,
Навчально-науковий інститут права, економіки
та соціології Харківського національного
університету внутрішніх справ, професор
кафедри теорії та історії права;
кандидат юридичних наук, доцент
Бойко Ігор Йосипович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, доцент кафедри історії
та теорії держави і права.
Захист відбудеться 7 грудня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .700.02 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, вул. 50-річчя СРСР, 27, зал засідань вченої ради.
3 дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, вул. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий ” 07” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Підвищення ролі та значення правової політики держави щодо етнічних меншин, врахування звичаїв та менталітету усіх народів, що складають її населення, зумовлює розгляд багатьох пов’язаних з цим проблем в ретроспективі. Вирішального значення набуває питання про вивчення та узагальнення досвіду правової політики уряду Російської імперії кінця ХVIII - початку ХХ ст. стосовно особливостей служби кримських татар у військових формуваннях держави.
Служба у збройних силах держави в усі часи – це почесний обов’язок громадянина, спрямований на охорону та захист своєї Вітчизни. Залучення різних народностей до служби у її військових формуваннях нерідко розглядається як сприяння їх згуртованості, зміцнення національної єдності.
За часів Російської імперії правова політика уряду щодо служби кримських татар у військових формуваннях здійснювалася у напрямі її геополітичних інтересів – з метою утвердження російської влади на території приєднаного Криму. Складником цієї політики стало залучення кримськотатарського населення до підтримання правопорядку його власними силами, використання кримськотатарських воєнізованих формувань насамперед у сфері охоронної діяльності і внутрішньої служби.
Актуалізує проблему можливість в сучасній Україні зважити на позитивні і негативні моменти правового забезпечення служби кримських татар у збройних формуваннях в минулому, підвищити ефективність та якість правового регулювання діяльності військових і воєнізованих формувань, що виступають зовнішнім і внутрішнім гарантом державності, суверенітету.
Ретроспективне вивчення й аналіз системи нормативних і піднормативних актів, регламентуючих проходження військової служби представниками певних етнічних меншин в Росії, дозволяє не тільки заповнити прогалини в історико-юридичному знанні про нормотворчі процеси в військовій і воєнізованій сферах, а й сформулювати теоретичні положення, які можуть бути покладені в основу вдосконалення сучасної нормативно-правової бази цих сфер в багатонаціональних державах, однією з яких є Україна. Від рівня наукового осмислення історичних організаційно-правових основ військової служби багато в чому залежать перспективи та наслідки реформ, що відбуваються в системі збройних сил та органів внутрішніх справ сучасної України, лави яких поповнюють молоді громадяни різних національностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІ ОСНОВИ СЛУЖБИ КРИМСЬКИХ ТАТАР У ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАННЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1784 – 1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок