Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Секуляризація православної духовної хорової музики в російській та українській культурі XVII–XXI ст.

Секуляризація православної духовної хорової музики в російській та українській культурі XVII–XXI ст.

Назва:
Секуляризація православної духовної хорової музики в російській та українській культурі XVII–XXI ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
Бойко ВЯЧЕСЛАВ ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 930.85:[299.5:783.6](477)(470+571)”16/20”(043.3)
Секуляризація православної духовної
хорової музики в російській та
українській культурі XVII–XXI ст.
Спеціальність 26.00.01 - теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Польська Ірина Іллівна,
Харківська державна академія
культури, професор кафедри
теорії музики та фортепіано
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Стахевич Олександр Григорович,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А. С. Макаренка,
завідувач кафедри вокального
мистецтва
кандидат мистецтвознавства, доцент
Кононова Олена Василівна,
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського, декан оркестрового факультету, завідувач
кафедри загального та спеціалізованого фортепіано
Захист відбудеться “17” квітня 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.807.01 Харківської державної академії культури за адресою: 61057, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61057, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
Автореферат розісланий “16” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С. В. Потрашков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У проблемному полі духовної культури XX ст. усталена причинно-наслідкова система функціональних зв’язків втратила значущість унаслідок нових реалій, які зруйновують традиційну впевненість людства в детермінованості явищ. Важливим чинником духовної стабілізації соціокультурного світу стає в нашу добу суттєве підвищення ролі релігійної сфери, що привело як до справжнього ренесансу суто релігійної свідомості, так і до широкого звернення сучасної науки та мистецтва до цієї проблематики і пошуку нових шляхів її пізнання.
Розробка нових методологічних підходів до визначення ролі релігійного” в системі культури, взаємодії в ній секулярних та сакральних тенденцій набуває нині особливої актуальності. У вітчизняній культурі найсуттєвішим проявом цієї тенденції стало колосальне поновлення інтересу до православного літургійного музикознавства.
Наукові штудії у сфері історії та теорії православної духовної музики були започатковані російськими музикознавцями XIX – першої пол. XX ст., яким належить більшість фундаментальних праць з цієї проблематики. У радянську добу дані питання, з ідеологічних підстав, майже не розглядалися мистецько-культурологічною думкою.
У другій половині XX ст. на тлі тотальної секуляризації мистецтвознавство претендує на об’єктивне вивчення закономірностей виникнення, розвитку і функціонування духовної музики, її структури, взаємозв’язку з іншими галузями культури. Проте дотепер ще немає спеціальних досліджень, присвячених секуляризації православної музики в культурно-історичному просторі України.
Важливе місце в розвитку сучасного українського мистецтвознавства та культурології посідають й наукові розвідки у сфері музичної регіоники, зокрема регіоники Харкова, саме тому в дисертації актуалізуються питання розвитку та секуляризації духовної культури Харківщини 2-ї пол. XIX – поч. XX ст., які досі не знайшли належного висвітлення у вітчизняній науці.
Саме розбіжністю між суттєвим культурологічним значенням означеної проблематики та її недостатнім вивченням у вітчизняному мистецтвознавстві зумовлена особлива актуальність запропонованого дисертаційного дослідження.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана на кафедрі культурології ХДАК згідно з базовою темою “Проблеми історії та теорії культури”. Робота узгоджена з “Тематичним планом наукових досліджень Харківської державної академії культури на період 2006-2010 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Секуляризація православної духовної хорової музики в російській та українській культурі XVII–XXI ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок