Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТНОГО МАРКЕТИНГУ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ В АЗІАТСЬКОМУ РЕГІОНІ

ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТНОГО МАРКЕТИНГУ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ В АЗІАТСЬКОМУ РЕГІОНІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТНОГО МАРКЕТИНГУ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ В АЗІАТСЬКОМУ РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
Мартьянов Олексій Іванович
УДК 339.138+339.564(477)+621/925
ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТНОГО МАРКЕТИНГУ
ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ
В АЗІАТСЬКОМУ РЕГІОНІ
Спеціальність: 08.06.02 - ПІДПРИЄМНИЦТВО, МЕНЕДЖМЕНТ
ТА МАРКЕТИНГ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту та маркетингу Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України.
Науковий керівник : | кандидат економічних наук, доцент Ковалевський Леонід Григорович,
проректор з навчально-методичної роботи
Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
директор Українського інституту системних досліджень стабілізації та розвитку економіки
кандидат економічних наук, доцент
Лилик Ірина Вікторівна,
кафедра промислового маркетингу Національного технічного університету України «КПІ»
Провідна установа: |
Інститут економічного прогнозування НАН України,
м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27 червня 2000 року о 14. год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України за адресою: 01042, м. Київ-42, вул. Чигоріна 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі (01042, м. Київ-42, вул. Чигоріна 57).
Автореферат розіслано 23 травня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, ст.н.с. Стукач Т.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Зважаючи на сучасний стан української економіки, системну структурну кризу, поглиблену світовою фінансовою кризою 1997-1999 рр., актуальність розвитку зовнішньоекономічних відносин України з метою виходу її товаровиробників на світовий ринок та зміцнення їх позицій на ньому в останні роки не тільки не зменшується, але і посилюється. Важливою перевагою міжнародного ринку є те, що він надає можливість підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції, і навіть у деякій мірі компенсувати втрати економіки, що повязані з кризовими явищами у країні. Досить невисока на сьогодні конкурентоспроможність української економіки призводить до суттєвого перекосу в структурі експорту країни в бік збільшення частки товарів з невисокою доданою вартістю та продуктів неглибокої переробки. Ефективне входження у світогосподарську систему для України можливе лише за умови перетворення її у країну-експортера високотехнологічних, наукомістких виробів, товарів з високою доданою вартістю, до яких у першу чергу належить продукція машинобудівної галузі промисловості.
Аналіз тенденцій розвитку показників зовнішньої торгівлі України за останні роки свідчить про вичерпаність резервів екстенсивного розвитку цієї сфери діяльності. Змінилася кон’юнктура традиційних ринків збуту української продукції. За даними Державного комітету статистики України експорт товарів і послуг за 1999 рік зменшився на 7,7% у порівнянні з 1998 роком, а імпорт – на 20,2%. Світова фінансова криза призвела до кризи світових товарних ринків, що проявилося в обвальному падінні попиту та загальному погіршенню кон’юнктури цін на основні експортні товари України, перш за все - на металургійну продукцію (що становила 33,6% загального товарного експорту країни у 1999 році, при тому що на сьогодні на світовому ринку металургійної продукції пропозиція на 20% перевищує реальний попит).
Фінансова криза зайвий раз висвітлила низькі якісні параметри і високу собівартість української продукції. Тож існує нагальна потреба у покращенні структури експорту та імпорту України з метою більшої їх збалансованості та зростання доданої вартості у експортованій продукції за рахунок збільшення її наукоємності.
Потенційні можливості вітчизняної економіки взагалі, та її машинобудівного комплексу, як однієї з найбільш перспективних галузей у плані збільшення її частки у експорті країни, досить значні, особливо з урахуванням потреб тих регіонів, де традиційно до початку 90-х років використовувалась українська машинотехнічна продукція та інші товари.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТНОГО МАРКЕТИНГУ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ В АЗІАТСЬКОМУ РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок