Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИГЕННА СТРУКТУРА БІЛКІВ ОБОЛОНКИ ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ ШТАМІВ М-ВІРУСУ КАРТОПЛІ

АНТИГЕННА СТРУКТУРА БІЛКІВ ОБОЛОНКИ ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ ШТАМІВ М-ВІРУСУ КАРТОПЛІ

Назва:
АНТИГЕННА СТРУКТУРА БІЛКІВ ОБОЛОНКИ ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ ШТАМІВ М-ВІРУСУ КАРТОПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ТКАЧЕНКО Тетяна Юріївна
УДК 577.112.5:57.083.3
АНТИГЕННА СТРУКТУРА БІЛКІВ ОБОЛОНКИ ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ ШТАМІВ М-ВІРУСУ КАРТОПЛІ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі структури і функції білків та пептидів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук
Вітер Сергій Сильвестрович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН
України, старший науковий співробітник відділу
структури і функції білків та пептидів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН
України, завідувач відділу хімії білка
доктор біологічних наук
Щербатенко Іван Степанович,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач
відділу фітопатогенних вірусів
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, відділ молекулярної імунології
Захист відбудеться 13 червня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 12 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вірусні хвороби рослин спричиняють значні втрати врожаю та зниження якості сільськогосподарської продукції. Необхідність вивчення фітовірусів на Україні визначається, в першу чергу, тим, що більша частина території України – це райони інтенсивного землеробства. Розробка високочутливих та специфічних методів діагностики фітовірусів і ефективних заходів боротьби з ними потребує детального вивчення їх біологічних та структурно-функціональних характеристик. Цінну інформацію щодо структури вірусних білків, організації вірусної частки, деяких функціональних характеристик вірусів рослин можна одержати шляхом вивчення їх антигенної структури. Одним з критеріїв оцінки ступеню спорідненості вірусів рослин є їх антигенні властивості. Вивчення антигенної структури фітовірусів та їх білків є підґрунтям для створення чутливих імунохімічних тест-систем для виявлення та ідентифікації вірусів в рослинному матеріалі, а також становить суто теоретичний інтерес, оскільки фітовіруси є безпечними та зручними моделями для дослідження таких фундаментальних проблем біоорганічної хімії як механізми білок-білкової та білок-нуклеїнової взаємодії, самоорганізація макромолекулярних комплексів.
Антигенні властивості карлавірусів, незважаючи на широку розповсюдженість представників цієї групи та високу враженість ними виробничих посівів в світі та в Україні, на сьогодні залишаються маловивченими. Зручних методів швидкої та точної діагностики карлавірусів в Україні не розроблено. Аналіз антигенної структури окремих вірусів карлагрупи за допомогою моноклональних антитіл є необхідним кроком на шляху створення імунохімічних тест-систем для виявлення та ідентифікації карлавірусів, зокрема М-вірусу картоплі (Potato virus M – PVM), а також може надати інформацію щодо особливостей просторової організації субодиниць структурного білка та вірусної частки в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у межах тематичних планів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (тема № .1.10.14) “Дослідження фізико-хімічної та антигенної будови білка Р69 кашлючного мікроба, дифтерійного токсину та капсидних білків деяких штамів М-вірусу картоплі” (номер держреєстрації 0197U009977).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи полягала в локалізації та характеристиці антигенних детермінант білків оболонки (БО) двох українських штамів М-вірус картоплі (PVM U1 та PVM U7) за допомогою трьох моноклональних антитіл (МКА), а також у виявленні особливостей первинної та вторинної структури БО ряду карлавірусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНТИГЕННА СТРУКТУРА БІЛКІВ ОБОЛОНКИ ДВОХ УКРАЇНСЬКИХ ШТАМІВ М-ВІРУСУ КАРТОПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок