Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДІАПОЛІТИЧНА СИСТЕМА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (інтегрована комунікаційна модель)

МЕДІАПОЛІТИЧНА СИСТЕМА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (інтегрована комунікаційна модель)

Назва:
МЕДІАПОЛІТИЧНА СИСТЕМА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (інтегрована комунікаційна модель)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕМЧЕНКО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 32.019.51:654.19
МЕДІАПОЛІТИЧНА СИСТЕМА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
(інтегрована комунікаційна модель)
23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі журналістики Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
доктор філософських наук, доцент
Буряк Володимир Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри журналістики
доктор політичних наук, професор
Чічановський Анатолій Анатолійович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат політичних наук
Джига Тетяна Василівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України, м.Київ,
доцент кафедри інформаційної політики
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра політологіїЗахист відбудеться “23” вересня 2004 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка,1, (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. О. Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “23” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Шепєлєв М.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах переходу до інформаційного суспільства зростає роль і значення масової комунікації як складової політичної системи. Активне вторгнення мас-медіа у суспільну сферу перетворило їх на самостійний суб’єкт політичного життя, призвело до “медіатизації політики”, спричинило визначення нових підходів до політики та засобів реалізації певних політичних установок.
Україна не залишилась осторонь глобальних процесів. Перехідний характер нашого суспільства призвів до суттєвих змін у змістовному наповненні феномена “медіатизація політики” та сприяв виникненню “медіаполітичної системи”. Політична комунікація в Україні за роки незалежності стала невід’ємним елементом політичної сфери суспільства. Визначимо цю функцію медіа як соціально-креативну і вкажемо, що на початку 90-х рр. саме вони активно сприяли створенню соціальних спільнот при відсутності чи слабкому розвитку інших засобів, форм і видів політичного устрою.
Подальше проникнення влади в інформаційну сферу через своїх контрагентів, утворених великим бізнесом, призвело до значної заангажованості інформаційного обміну та падіння довіри громадян до самого інституту масової комунікації та її засобів. Ось чому медіаполітична система в наших умовах – це структура інституалізації влади (точніше, різних її центрів) у масовій комунікації. Великі медіа-холдинги, що утворюють медіаполітичну систему, грають роль ерзац-партій, забезпечуючи певним громадсько-політичним силам не лише інформаційну підтримку, а й політично позиціонуючи необхідні ресурси та лобіюючи ухвалу тих чи інших рішень. Таким чином, відбувається підміна загальнодержавних та загально громадських інтересів вузько груповими та корпоративними інтересами.
Проблеми взаємодії та взаємовпливу масової комунікації та політики, власне політичної комунікації та “медіатизації політики” досліджувалися в роботах зарубіжних учених (Г.Блумер, Ж.Бодрійяр, П. Бурдьє, Ю.Габермас, П. Лазарсфельд, Дж. Лалл, Г.Лассуелл, У.Ліппманн, М.Маклюен, Р.Мертон, Р.Міллс, Е.Ноель-Нойман, , Р.Ж.Шварценберг, В. Шрамм та ін.); у межах теорії інформаційного суспільства – Е. Тоффлер, М.Кастеллс та ін.
Висвітленню різних аспектів теоретичної та практичної діяльності засобів масової комунікації в сучасних соціальних умовах були присвячені праці вітчизняних політологів В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕДІАПОЛІТИЧНА СИСТЕМА В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (інтегрована комунікаційна модель)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок