Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ ЖИВОЇ СИЛИ В ЕВОЛЮЦІЇ ЛЮДСЬКОЇ ТІЛЕСНОСТІ (методолого-синергетичний аналіз)

ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ ЖИВОЇ СИЛИ В ЕВОЛЮЦІЇ ЛЮДСЬКОЇ ТІЛЕСНОСТІ (методолого-синергетичний аналіз)

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ ЖИВОЇ СИЛИ В ЕВОЛЮЦІЇ ЛЮДСЬКОЇ ТІЛЕСНОСТІ (методолого-синергетичний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ВОЗНИЙ Андрій Петрович
УДК 118:001+168.522
ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ ЖИВОЇ СИЛИ В ЕВОЛЮЦІЇ
ЛЮДСЬКОЇ ТІЛЕСНОСТІ
(методолого-синергетичний аналіз)
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Центрі гуманітарної освіти НАН України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Соловей Леонід Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
професор
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних
досліджень,
завідувач відділу етнополітики,
– кандидат філософських наук, доцент
Шашкова Людмила Олексіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра філософії гуманітарних наук,
доцент.
Провідна установа – Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця МОЗ України,
кафедра філософії, м.Київ.
Захист відбудеться 30 вересня 2005 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, 01001, Киів-1, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, 01001, Киів-1, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 30.08. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Т.В.Гардашук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історично розвиток знань про людину спирається на широке коло природничих та філософських наук. Поняття про живу силу виникає ще в теоретичній механіці. З переходом до нового етапу розвитку наук про живе стає необхідним дослідження саме живих сил, що є основою самоорганізації будь-якого живого тіла, організму та людської тілесності. Здібність живої істоти до множинного різновиду дій, рухів, діяльностей потребує системного підходу. Сила розуміється традиційно, як міра активності, руху, розвитку різних систем: матеріальних і ідеальних. При цьому виникають завдання більш конкретного усвідомлення сутності людського тіла та людської поведінки в якісно відмінних середовищах: істотному та штучному.
Зі створенням релятивістської фізики, квантової механіки, загального переходу науки на молекулярний, атомарний і субатомарний рівні організації матерії, з виникненням комп'ютерного експерименту і синергетики, стрімким розвитком космонавтики, робототехніки, інформатики традиційне розмежування природного і штучного, а тим більше - “живого” і “неживого”, стало ще більш проблематичним і актуальним.
По відношенню до людини, розмежування механічних і сутнісних (живих) сил сполучено з більш складною групою філософських проблем, зокрема проблема співвідношення душі і тіла, що має довгу, поліваріантну історико-філософську традицію.
Одним із ключових понять, до якого апелювали при осмисленні природи людини є поняття “жива сила”. Сучасні проблеми клонування, використання генетично модифікованих організмів, трансплантації, психотехнології та інших, що зачіпають безпосередньо природу людини, актуалізують аналіз поняття “живої сили”.
У даній дисертації систематично досліджуються і загальнотеоретичні, і конкретні аспекти про сутність живої сили, людської тілесності у її системній цілісності і у багатофакторному середовищі взаємодій. Цей предмет розглядається у його історико-культурній еволюції і теоретико-пізнавальному розвитку знань різних наук про сутність живого загалом і головним чином людини, її тілесності, духовності, ментальності. Теоретичне розуміння поняття живих сил у різні періоди історії аналізуються і досліджуються нами на фоні еволюції наукових знань про людську тілесність взагалі.
Актуальність теми обумовлена сучасним проникненням людства в космічний простір та іншими змінами техногенного та соціо-культурного середовища сучасної цивілізації. Завдання збереження та примноження живих сил людської тілесності вимагає переосмислення багатьох традиційних філософських та конкретно-наукових концепцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СУТНОСТІ ЖИВОЇ СИЛИ В ЕВОЛЮЦІЇ ЛЮДСЬКОЇ ТІЛЕСНОСТІ (методолого-синергетичний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок