Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)

Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)

Назва:
Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут педагогіки АПН України
Кірдан Олена Леонідівна
 
УДК 378 (477)
 
Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)
 
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
декан педагогічного факультету
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Науково-методичний центр превентивного
виховання АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник,
Самоплавська Тетяна Олександрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Вінниця
Захист відбудеться 12 грудня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий 11 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розбудова Української держави на демократичних і гуманістичних засадах вимагає вдосконалення системи виховання молоді, зміни світоглядних орієнтацій, розширення громадянської та національної самосвідомості, підвищення духовності вчителя-наставника. Функції класного керівника, хоч і нормативно визначені, але недостатньо втілюються в практику шкільного життя. Загальновизнано, що в школі потрібен не “керівник”, а “наставник”, товариш, умілий помічник, здатний зрозуміти окремого учня і цілий клас, забезпечити їхню партнерську взаємодію, добрати ефективні форми й методи індивідуальної та групової роботи.
Реформування системи освіти в Україні, суть якого розкривають Закон України „Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти, спонукає до глибокого вивчення і творчого осмислення позитивного навчально-виховного досвіду минулого, що не тільки збагачує сучасну педагогіку новими фактами й теоретичними положеннями, а й дає змогу прогнозувати її майбутній розвиток. Розв’язати сучасні освітні проблеми неможливо без знання того, як розвивалися теорія і практика вітчизняної освіти і школи в минулому, без осмислення й переосмислення вітчизняного педагогічного досвіду.
Перші публікації, що стосувалися питань організації виховної роботи в навчальних закладах України, системи класного наставництва та вимог до вчителя-вихователя, з’явилися в середині ХІХ – на початку ХХ ст. Це, насамперед, праці таких відомих українських педагогів, як О. Духнович, С. Миропольський, М. Пирогов, К. Ушинський, П. Юркевич. У них закладено основи системи класного наставництва, визначено функції, права та обов’язки класного вихователя, вимоги до його особистісних якостей.
Серед досліджень другої половини ХІХ ст. – початку ХХ ст. заслуговують на увагу праці П. Тимошенка, К. Яновського, К. Яроша, де розкриваються різні аспекти виховної діяльності школи. Положення та постанови щодо освіти й виховання в навчальних закладах України узагальнили Л. Георгієвський, Д. Кузьменко, М. Міртовський.
У працях істориків педагогіки першої половини ХХ ст. Ш. Ганєліна, І. Духовного висвітлювалися питання виховної діяльності й змісту роботи шкільного класного наставника досліджуваного періоду.
Творцями самобутніх, глибоко змістовних систем виховної роботи, в яких не остання роль відводилась діяльності педагога-вихователя, класного керівника, були видатні українські педагоги А. Макаренко та В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Виховні функції класного керівника в навчальних закладах України (середина ХІХ – початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок