Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб’єкти, види (господарсько-правовий аспект)

Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб’єкти, види (господарсько-правовий аспект)

Назва:
Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб’єкти, види (господарсько-правовий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Мащенко Марина Василівна
УДК 346.12:336.76
Господарська діяльність з управління майном:
поняття, суб’єкти, види
(господарсько-правовий аспект)
Спеціальність 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Щербина Валентин Степанович,
завідуючий кафедрою господарського права,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, старший науковий співробітник,
Замойський Ігор Євгенович,
завідуючий кафедрою господарського права і процесу,
Донецький університет економіки та права (м. Донецьк);
кандидат юридичних наук, доцент,
Корчак Наталія Миколаївна,
завідуюча кафедрою господарського права і процесу,
Інститут повітряного і космічного права
Національного авіаційного університету (м. Київ).
Провідна установа: Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана МОН України (м. Київ).
Захист відбудеться 15 травня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.253.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 11 квітня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої Боднар Т.В.
вченої ради доктор юридичних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні перетворення, пов’язані з переходом економіки України до розвинених ринкових відносин, її інтеграцією до світової економічної системи обумовили появу нових видів господарської діяльності, притаманних ринковим умовам господарювання. Внаслідок відмови від домінування державної форми власності, проведення масової приватизації, формування ринків фінансових послуг отримав розвиток і такий, традиційний для країн з розвиненою ринковою економікою, вид господарської діяльності, як господарська діяльність з управління майном (далі – ГДУМ). Суттєве зростання ролі ГДУМ пов’язане з необхідністю формування повноцінної інвестиційної інфраструктури, розбудови ринків фінансових послуг, формування організаційно-правових механізмів спільного інвестування та недержавного пенсійного забезпечення, розвитку системи іпотечного кредитування та механізмів фінансування масового будівництва житла, удосконалення системи управління об’єктами публічної власності на тлі розвитку інтеграційних процесів у світовій економіці та загальної тенденції зближення національних систем правового регулювання господарської діяльності.
Сьогодні в Україні спостерігається надзвичайний сплеск регуляторної діяльності в цьому напрямку: за останні роки прийнято низку законів, що регламентують умови провадження ГДУМ в різних сферах економічного життя (Закони України “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)”, “Про недержавне пенсійне забезпечення”, “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю”, “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати”, “Про іпотечні облігації”, “Про цінні папери та фондовий ринок”), а також підзаконних нормативно-правових актів на їх розвиток, що свідчить про надзвичайну затребуваність послуг з управління майном (далі – УМ) у різних сферах економіки та розуміння нагальної потреби в забезпеченні належного правового регулювання діяльності з їх надання.
Попри чималу соціально-економічну значущість цього виду господарювання для економіки України, в українській юридичній науці господарсько-правові аспекти провадження ГДУМ, як в цілому, так і щодо окремих її видів, від моменту її появи не були предметом жодного фундаментального наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб’єкти, види (господарсько-правовий аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок