Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ГІСТОЛОГІЧНИХ ЗРІЗІВ НА ОСНОВІ ЕВОЛЮЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ

ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ГІСТОЛОГІЧНИХ ЗРІЗІВ НА ОСНОВІ ЕВОЛЮЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ГІСТОЛОГІЧНИХ ЗРІЗІВ НА ОСНОВІ ЕВОЛЮЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРТИНЕНКО ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 004.048+004.932
ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ
ГІСТОЛОГІЧНИХ ЗРІЗІВ НА ОСНОВІ ЕВОЛЮЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ
05.13.06 - Автоматизовані системи управління і прогресивні
інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк– 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі “Автоматизовані системи управління” ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Скобцов Юрій Олександрович,
завідувач кафедри “Автоматизовані системи управління” ДВНЗ “Донецький національний технічний університет”,
м. Донецьк.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Антощук Світлана Григорівна,
завідувач кафедри “Інформаційні системи”
Одеського національного політехнічного
університету,
м. Одеса
кандидат технічних наук
Григор’єв Андрій Вікторович,
доцент кафедри “Комп’ютерні технології”
Донецького національного університету,
м. Донецьк.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.08 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 13, корп. 4, ауд. 416.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк,
вул. Університетська, 24, гол. корпус.
Автореферат розісланий “24” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 11.051.08 ___________________ Шевцов Д.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Комп'ютерні системи діагностики (КСД), що базуються на аналізі візуальної інформації, використовуються в багатьох галузях науки і техніки для вирішення таких завдань, як виявлення облич, розпізнавання слів, у медичній і технічній діагностиці, у системах безпеки тощо. Враховуючи кількість оброблюваної діагностичної інформації, застосування інформаційних технологій в КСД набуває великого соціально-економічного значення. Актуальність задачі підвищення ефективності комп'ютерних систем діагностики зумовлена як широким спектром застосування КСД, так і відсутністю точних методів та алгоритмів обробки і сегментації зображень.
Актуальність задачі виявлення пухлинних клітин визначається зростанням відсотка ракових захворювань, які є другою за частотою причиною смертності в розвинених країнах. Численні медико-соціологічні дослідження показують, що приблизно 33% людей або мають онкологічні захворювання, або з певною вірогідністю можуть ними захворіти. Успішність лікування раку багато в чому залежить від ранньої діагностики і вибору методу лікування. Тому особливо важливим є завдання ранньої діагностики ракових пухлин, визначення відмінності злоякісної структури від здорової і ступеня злоякісності.
Для діагностики і прогнозування розвитку новоутворень обов'язковим є гістологічне дослідження атипових клітинних структур. Зараз аналіз зображень гістологічних зрізів проводиться вручну лікарями морфологами, і висновок про наявність тих або інших ознак злоякісності значно залежить від лікаря, який аналізує знімок. Комп'ютерна обробка зображення дозволяє робити об'єктивну оцінку зображень, підвищити точність діагнозу, що встановлюється, і швидкість обробки інформації. Автоматизація аналізу морфології гістологічних зрізів дозволяє підвищити точність виявлення змін внутрішніх органів при онкологічних захворюваннях і прискорити процес обробки препаратів, і тим самим розширює можливості профілактики і запобігання появи злоякісних новоутворень. Проте складність отримання якісних гістологічних препаратів і висока варіабельність більшості гістологічних структур не дозволили до цього часу розробити ефективних методів обробки і сегментації зображень гістологічних зрізів у діагностиці ракових захворювань.
Слід зазначити, що існуючі моделі, алгоритми та розроблені на їх основі інструментальні засоби використовують підстроювання значень параметрів і послідовностей операторів обробки зображень вручну, що, як правило, призводить до зниження якості обробки та сегментації зображень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ ГІСТОЛОГІЧНИХ ЗРІЗІВ НА ОСНОВІ ЕВОЛЮЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок