Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІЛКОВО-МЕМБРАННИХ ВЗАЄМОДІЙ: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ І КІНЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВБУДОВУВАННЯ

МОЛЕКУЛЯРНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІЛКОВО-МЕМБРАННИХ ВЗАЄМОДІЙ: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ І КІНЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВБУДОВУВАННЯ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІЛКОВО-МЕМБРАННИХ ВЗАЄМОДІЙ: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ І КІНЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВБУДОВУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,17 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
Ладохін Олексій Сергійович
УДК 577.322+577.31
МОЛЕКУЛЯРНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ
БІЛКОВО-МЕМБРАННИХ ВЗАЄМОДІЙ:
ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ І КІНЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВБУДОВУВАННЯ
03.00.03 молекулярна біологія
Автореферат на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ; в Університетах штату Вірджинія, м. Шарлотсвиль, Джонс Хопкінса, м. Балтімор, штату Каліфорнія, м. Ірвайн.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Говорун Дмитро Миколайович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
м. Київ, завідувач відділу молекулярної біофізики;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Малишева Маргарита Костянтинівна,
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України,
м. Київ, завідувач відділу нейрохімії;
доктор фізико-математичних наук
Левчук Юрій Миколайович,
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України,
м. Київ, провідний науковий співробітник
лабораторії оптичних методів дослідження
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “20” листопада 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: вул. Академіка Заболотного, 150, Київ, 03143.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, вул. Академіка Заболотного, 150, Київ, 03143.
Автореферат розіслано “16” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук |
О. В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мембранні білки (МБ), що складають третину усіх білків клітини (Wallin, von Heijne, 1998), відіграють значну роль у різноманітних молекулярно-біологічних процесах у клітині, таких, зокрема, як упізнавання, передача сигналів, апоптоз, проліферація, виробництво енергії і транспорт поживних речовин. Проте наше розуміння молекулярних механізмів їхнього функціонування, а відтак і можливість спрогнозованої корекції асоційованих патогенних фенотипів обмежені, насамперед, відсутністю знань про загальні принципи, що визначають як правильний, так і неправильний фолдинг МБ.
Конститутивні МБ вбудовуються співтрансляційно за допомогою транслоконового комплексу (Andrews and Johnson, 1996; Bibi, 1998), тоді як неконститутивні (токсини, антимікробні пептиди) роблять це спонтанно. Жоден з цих процесів не вивчений достатньо на молекулярному рівні, хоча не виключено, що обидва вони ґрунтуються на тих же фізичних засадах. Спонтанний перехід МБ від водорозчинної до мембранозв’язаної форми необхідний для багатьох біологічних процесів – пост-трансляційного вбудовування білків у мембрани органел, дії комплементу, фузогенної активності вірусів, мембранної пермеабілізації токсинами та білковими антибіотиками тощо. Проте дуже мало відомо про конформаційні зміни, що супроводжують цей перехід, енергетичні бар’єри, які відокремлюють фолдингові інтермедіати, та про природу рушійних сил. Немає також загального розуміння стосовно співвідношення між термодинамічним і кінетичним контролем над процесом вбудовування білків у мембрани. Панівною в літературі є гіпотеза про виключне домінування термодинамічного контролю над фолдингом водорозчинних білків, проте залишається відкритим питання, наскільки ця концепція може бути застосована до МБ.
Розв’язання проблеми вбудовування МБ є важливим для розуміння процесу білкового фолдингу. Взаємодії білкових поліпептидних ланцюгів між собою та з оточенням визначають структуру і стабільність білка. Вивчення розчинних білків як спрощується, так і ускладнюється наявністю спільної водної фази (White and Wimley,1999). Для мембранних білків, хоча їхнє оточення більш складне, бішар створює термодинамічні та геометричні обмеження, які лімітують число можливих структурних мотивів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІЛКОВО-МЕМБРАННИХ ВЗАЄМОДІЙ: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ І КІНЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВБУДОВУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок