Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ У НАБЛИЖЕННІ ЕФЕКТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ У НАБЛИЖЕННІ ЕФЕКТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ У НАБЛИЖЕННІ ЕФЕКТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Київський університет імені Тараса Шевченка
ПУСТОВІТ Віталій Миколайович
УДК 537.226.1/2
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ У НАБЛИЖЕННІ ЕФЕКТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА
01.04.02- теоретична фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні
Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
ГРЕЧКО ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ
Інститут хімії поверхні НАН України
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Бланк Олександр Якович, Інститут Радіоастрономії, НАН України, м. Харків, провідний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук Репецький Станіслав Петрович, Київський університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри радіаційної фізики фізичного факультету.
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “_12_” жовтня 1999 р. о(б) __ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського університету імені Тараса Шевченка (252022, м.Київ-022, просп. Академіка Глушкова, 6).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252022, м. Київ-022, просп. Академіка Глушкова, 6).
Автореферат розісланий “27” серпня_ 1999 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор Л.В. Поперенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Дослідження електродинамічних, теплофізичних та пружних властивостей макроскопічних неоднорідних середовищ є однією з важливих галузей сучасної фізики. Особливо актуальним є вивчення електродинамічних характеристик багатофазних гетерогенних систем, де по кількості публікацій та отриманих результатах можна виділити цілий розділ електродинаміки – електродинаміку гетерогенних систем.
В останній час в електродинаміці гетерогенних систем особливої уваги набули проблеми, пов’язані із процесами взаємодії (поглинання та розсіювання) електромагнітного випромінювання (ЕМВ) з матричними дисперсними системами (МДС), які складаються із неперервної діелектричної матриці в якій випадковим чином розподілені макроскопічні частинки (включення) різної форми і природи. Актуальність цих проблем в першу чергу, пов’язана з надією використати незвичайні властивості таких МДС в промисловості при створенні нових типів штучних діелектриків з наперед заданими оптичними, теплофізичними та пружними властивостями.
Ще з праць Дж.К.Максвелла теоретичне вивчення процесів поглинання та розсіювання ЕМВ в МДС зводилося в основному до використання моделі ефективного середовища в електростатичному наближенні (довжина хвилі ЕМВ в матриці та у включеннях вважалась набагато більшою характерних розмірів включень). Суть цього наближення зводиться до заміни неоднорідної МДС із розподіленими в ній значеннями діелектричної проникності матриці та включень на неперервне середовище з ефективною діелектричною проникністю , яку потрібно знайти, виходячи із структури та складу системи.
Одним з найбільш відомих наближень для знаходження є наближення Максвелла-Гарнетта, яке має місце для випадку малих концентрацій включень в МДС. Це наближення не враховує ряд важливих особливостей структури МДС: пряму взаємодію між включеннями, розподіл частинок по розмірам в МДС, а також особливості розміщення частинок у матриці МДС. Слід відмітити також, що при збільшенні концентрації включень в таких системах можлива кластеризація частинок. Цей ефект також не враховується в наближенні Максвелла-Гарнетта.
Відмітимо, що використання ідеї фрактальності до таких МДС надає можливості створення моделей ефективного середовища для об’єктів неєвклідової геометрії, якими є в дійсності МДС.
Розгляд та розв’язок цих проблем і є предметом дисертаційної роботи. Актуальність цих досліджень визначається, як науковим (у плані вивчання нових явищ) інтересом, так і практичними питаннями технологічного прогнозування фізико-хімічних властивостей нових композитних матеріалів типу штучних діелектриків на основі МДС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАТРИЧНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ У НАБЛИЖЕННІ ЕФЕКТИВНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок