Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток і розміщення малого підприємництва у виробничій сфері економіки україни

розвиток і розміщення малого підприємництва у виробничій сфері економіки україни

Назва:
розвиток і розміщення малого підприємництва у виробничій сфері економіки україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Рада по вивченню продуктивних сил України
СІВКОВ Віталій Семенович
УДК 338.242
розвиток і розміщення малого підприємництва
у виробничій сфері економіки україни
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Дорогунцов Сергій Іванович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, голова.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Чернюк Людмила Григорівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил та розселення;
кандидат економічних наук Нижник Олена Михайлівна, Міністерство економіки та з питань Європейської інтеграції України, керівник Департаменту регіональної політики.
Провідна установа:
Інститут економіки Національної академії наук України, відділ промислового потенціалу, м. Київ.
Захист відбудеться “20” січня 2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “19” грудня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор С.І.Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається сутністю наукового завдання, вирішенню якого присвячена дисертація, і полягає у виявленні та науковому обґрунтуванні шляхів удосконалення розвитку і розміщення малого підприємництва у виробничій сфері економіки. Значущість цього завдання зумовлена міжнародним досвідом трансформаційних процесів, глобалізацією ринкового господарства, адаптацією до вимог постіндустріального суспільства.
Малий бізнес, який діє у великому масиві крупних наукоємних конкуруючих між собою виробництв, є функцією технічно і технологічно швидко прогресуючого, немонополізованого масового виробництва. Його необхідність і корисність обумовлюється інтересами виробничої ефективності та соціально-економічної стабільності країни. Постійне стимулювання конкурентного середовища, невід'ємним складовим якого є мале підприємництво, плюралізм і змагальність різних форм власності, лібералізація, приватизація, демонополізація – це запорука економічного зростання, раціонального й ефективного використання обмежених ресурсів.
Аналіз стану наукової розробки даної проблеми у вітчизняній літературі доводить, що українськими вченими створено підґрунтя для її подальшого вивчення. Вагомий внесок у дослідження малого підприємництва, його розвитку, розміщення і територіальної організації зробили О.Алимов, С.Аржевітін, О.Барановський, П.Борщевський, З.Варналій, Л.Вороніна, В.Геєць, В.Герасимчук, Б.Данилишин, С.Дорогунцов, Г.Дзісь, М. Долішній, М.Єрмоленко, М.Журавльова, В.Карсекін, І.Комарницький, М.Крупка, С.Ксьондз, О.Кужель, О.Кузьмін, І.Лукінов, А.Мельник, І.Михасюк, В.Мікловда, О.Нижник, В.Парсяк, С.Реверчук, М.Тимчук, І.Тирпак, В.Черняк, Л.Чернюк, М.Чумаченко, А.Чухно та інші.
Водночас опрацювання вітчизняних джерел переконує, що більшість складових цієї сфери аналізу мають простір для подальшого розгортання досліджень. Крім того, наявні наукові пошуки потребують узагальнення, урахування нових факторів розвитку і розміщення малого бізнесу, його територіальної організації в контексті трансформаційних процесів, які відбуваються в економіці України.
Актуальність обраної теми зумовлюється, з одного боку, ключовим значенням ефективного розвитку і раціонального розміщення малого підприємництва для забезпечення його успішного функціонування, а з другого - усе ще недостатнім ступенем розроблення відповідної проблематики у вітчизняній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: розвиток і розміщення малого підприємництва у виробничій сфері економіки україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок