Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рецепція Ґете у російській літературі кінця XIX – початку XX століть

Рецепція Ґете у російській літературі кінця XIX – початку XX століть

Назва:
Рецепція Ґете у російській літературі кінця XIX – початку XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Тарарак Олександр Валентинович
УДК 82.091(09) Ґете
Рецепція Ґете
у російській літературі
кінця XIX – початку XX століть
10.01.05 – порівняльне літературнознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата філологічних наук
Тернопіль
2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської та світової літератури Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професорАндрущенко Олена Анатоліївна,Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра російської та світової літератури, професор;
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професорКЕБА Олександр Володимирович,
Кам?янець-Подільський державний
університет, кафедра германських мов та зарубіжної літератури,
проректор з наукової роботи, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
П?ЯТАКОВА Галина Павлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра педагогіки, доцент;
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра порівняльного та російського
літературознавства, Міністерство освіти і науки України, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться “15” березня 2007 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 9 лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гижий В. Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Входження творчості І.–В.Ґете в російську літературу почалося ще наприкінці XVIII ст. Після спаду інтересу до творчості німецького класика і перетворення її в об'єкт уваги письменників та професійних перекладачів у другій половині ХІХ ст., новий етап пожвавлення російської рецепції Ґете розгорнувся в релігійно-філософській критиці та перекладах наприкінці XIX – на початку XX ст.
Російська рецепція творчості І.-В.Ґете вперше стала предметом наукового вивчення у монографії В. М. Жирмунського “Ґете в російській літературі” (1936). Проте вчений, маючи у своєму розпорядженні великий обсяг відомостей про рецепцію Ґете, значну увагу зосередив на особливостях сприйняття Ґете російською літературою XIX ст., а рецепції німецького поета російськими символістами тільки торкнувся, означивши загальні проблеми, пов'язані з її дослідженням. На жаль, науковець залишив без уваги багато імен і значну частину перекладів Ґете на російську мову.
На початку ХХ ст. творчість Ґете стала об’єктом для дискусії у колі символістів, німецький письменник також був у центрі уваги російських послідовників Р. Штейнера. Загалом рецепція Ґете в російській літературі тієї пори значною мірою відбиває особливості й протиріччя російської літературної й суспільної думки, а переклади його творів на російську мову вказують на прагнення переосмислити досвід минулого, наблизити Ґете до релігійно-філософських шукань епохи. Це підтверджує добір творів для перекладу і їхня своєрідність. Незважаючи на те, що на межі століть проблема “російського “Фауста”” так і не була вирішена, переклади твору є прикладом творчої рецепції Ґете, демонструють основні тенденції, що склалися в художньому житті тієї доби.
Без вивчення цього матеріалу проблема рецепції Ґете російською літературою кінця XIX – початку XX ст. не може бути вирішена повноцінно й усебічно. Будучи важливим фактом розвитку російської літератури, спадщина Ґете інтерпретувалася письменниками й мислителями, творчість яких з ідеологічних причин довгий час не могла бути об'єктом вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Рецепція Ґете у російській літературі кінця XIX – початку XX століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок