Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Тарапатова Наталія Миколаївна
УДК 316.74: 37
УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі галузевої соціології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор,
Яковенко Юрій Іванович, Київський
національний університет імені Тараса Шевченка,
факультет соціології та психології,
завідувач кафедри галузевої соціології,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Скідін Олег Леонідович, Гуманітарний
університет “Запорізький інститут державного і
муніципального управління”, професор кафедри
соціології та соціальної роботи,
м. Запоріжжя
кандидат соціологічних наук, доцент,
Туленков Микола Васильович,
Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості,
проректор з науково-методичної роботи,
м. Київ
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
м. Харків
Захист відбудеться 26 лютого 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 24 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О. Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження університетської проблематики привертає все більше уваги вчених останнім часом у зв’язку з процесами перевизначення ролі та місця університетів у суспільстві, що глобалізується. Останнім часом дослідники трансформаційних процесів у галузі освіти наголошують на загальносвітовій тенденції трансформації організаційної моделі університетів від моделі класичного університету, тобто культурної інституції (її іноді називають колегіальною моделлю, або моделлю дослідницького університету) до університету як організації, що надає освітянські послуги (яку також визначають як управлінську або навіть підприємницьку модель).
Такий перехід пов’язаний із сучасними соціальними трансформаціями, серед яких кількісно-якісні зміни студентської когорти, загальне зростання попиту на вищу освіту, урізноманітнення освітніх вимог до університету з боку майбутніх вступників, посилення ринкового впливу на сферу освіти. Останнє проявляється у формуванні глобального ринку освіти, посиленні конкуренції всередині національних систем освіти внаслідок зменшення державного фінансування, появі нових освітніх закладів. Суттєву роль також відіграє перевизначення відносин університетів з державою в особі її інституцій, що контролюють сферу освіти. Від моделі державного впливу на освітянські організації, яка ґрунтується на регламентації та попередньому контролі, відбувається перехід до моделі, при якій держава стає регулятором та здійснює оцінювання постфактум, а фінансова підтримка з її боку суттєво зменшується. Деякі дослідники наголошують на перетворенні американських та багатьох європейських університетів на освітні корпорації, вказуючи на негативні наслідки поширення підприємницької моделі. У пострадянських країнах, і зокрема в Україні, де триває процес модернізації освітніх організацій і відбувається активна комерціалізація державної освіти, зростає актуальність вивчення трансформації діяльності університетів, що акцентується включенням цих країн у європейський освітній простір (через приєднання до Болонського процесу). В цьому контексті доречним є звернення до набутків соціології організацій, через призму якої можна виявити раніше не зафіксовані характеристики та властивості закладів освіти. Ряд результатів вже отримано як у вітчизняній соціології (праці І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ В КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок