Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРИТЕРПЕНОВІ ГЛІКОЗИДИ ПЛЮЩАКАНАРСЬКОГОHEDERA CANARIENSIS WILLD.

ТРИТЕРПЕНОВІ ГЛІКОЗИДИ ПЛЮЩАКАНАРСЬКОГОHEDERA CANARIENSIS WILLD.

Назва:
ТРИТЕРПЕНОВІ ГЛІКОЗИДИ ПЛЮЩАКАНАРСЬКОГОHEDERA CANARIENSIS WILLD.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСЬКОГО
ЯКОВІШИН Леонід Олександрович
УДК 547.918:543.422
ТРИТЕРПЕНОВІ ГЛІКОЗИДИ ПЛЮЩА
КАНАРСЬКОГО
HEDERA CANARIENSIS WILLD.
02.00.10 - біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
Науковий керівник
кандидат хімічних наук, доцент
Гришковець Володимир Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Давиденко Тетяна Іванівна, Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, завідувач відділу фізико-хімічних основ біотехнології
доктор хімічних наук, професор Кінтя Павло Костянтинович, Інститут генетики АН Республіки Молдова, завідувач лабораторії природних біорегуляторів генетичних процесів
Провідна установа
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра органічної хімії, м. Київ
Захист відбудеться “24” травня 2001 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 при Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
Автореферат розісланий “20” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, с.н.с. _______________ Литвинова Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед лікарських рослин, що містять тритерпенові глікозиди, особливе місце належить представникам родини аралієвих (Araliaceae Juss.). З них найбільш важливими для всесвітнього комерційного використання є женьшень, елеутерокок колючий та плющ звичайний.
Листя плюща звичайного (Hedera helix L.) здавна застосовували у Європі для лікування кашлю. Новий німецький лікарський препарат “Геделікс сироп”, що з’явився останнім часом на українському фармацевтичному ринку, зроблено з екстракту листя цієї рослини. Він показаний при гострому і хронічному запаленні дихальних шляхів та не викликає побічних ефектів. Водно-спиртовий екстракт з листя Hedera helix (“Prospan”) застосовують як спазмолітичний засіб.
Протягом століть плющ використовували і у народній медицині як протизапальний та антимікробний засіб для лікування циститу, запалення сечового міхура та пухкої сполучної тканини, при жовчокам’яній хворобі, целюліті та зниженні функцій щитоподібної залози. Як косметичний засіб він знайшов використання для лікування педикульозу, корости, бородавок та облисіння.
Крім плюща звичайного вивчено глікозидний склад деяких інших видів роду плющ (Hedera L.) - плющів кримського (Hedera taurica), непальського (Hedera nepalensis), ромбічного (Hedera rhombea), кавказького (Hedera caucasigena), колхидського (Hedera colchica) та Пастухова (Hedera pastuchovii). Одним з невивчених видів роду плющ є плющ канарський Hedera canariensis Willd., який успішно інтродукован в Україні (м. Донецьк та Крим). Попередні дані про його тритерпенові глікозиди, які отримані в лабораторії хімії природних сполук Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, свідчать, що за загальним вмістом глікозидів він не поступає плющу звичайному, але має визначені якісні розбіжності у глікозидному складі.
Нещодавно під час проведення спільних досліджень в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського та Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського був розроблен і запатентован спосіб стимулювання гуморальної та клітинної імуної відповіді при використанні як ад’ювантів тритерпенових глікозидів рослин роду плющ. В подальшому планується вивчити імунну активність тритерпенових глікозидів плюща канарського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРИТЕРПЕНОВІ ГЛІКОЗИДИ ПЛЮЩАКАНАРСЬКОГОHEDERA CANARIENSIS WILLD.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок