Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка
Рясна Катерина Вікторівна
УДК 631.16:568
СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ
АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
Спеціальність 08.06.01. – економіка, організація і управління
підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського Національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Євтушевський Володимир Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри менеджменту інноваційної
та інвестиційної діяльності, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Криворучко Віктор Іванович,
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук,
головний науковий співробітник
відділу форм господарювання, м. Київ
кандидат економічних наук
Минка Андрій Павлович,
Міністерство аграрної політики,
начальник управління методології та
моніторингу аграрної реформи, м. Київ
Провідна установа: Інститут економіки Національної академії наук України,
відділ економічних відносин в АПК.
Захист відбудеться “17” вересня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.12 Київського Національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90-а, економічний факультет, аудиторія 704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58, к. .
Автореферат розісланий “17” липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О.І. Жилінська
доцент
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах формування ринкового господарства, інституційних змін в економіці України, радикальних змін у відносинах власності важливого теоретичного і практичного значення набуває проблема трансформації структури та подальшого розвитку підприємств в агропромисловому комплексі України, оскільки останній є одним із найбільших секторів економіки держави. Від їх успішного вирішення багато в чому залежать підйом інших галузей народного господарства, продовольча безпека держави, розвиток внутрішнього й зовнішнього ринків, призупинення падіння життєвого рівня, а в майбутньому і значне підвищення добробуту громадян України. Проте не всі проблеми сучасного розвитку агропромислового комплексу на етапах переходу до ринкових відносин вирішені, а його результативні показники діяльності не мають поки що достатнього впливу на економічний та соціальний розвиток економіки країни.
Кризові явища в агропромисловому комплексі, стійкі тенденції зменшення виробництва, зниження реальних доходів населення, криза платежів, як і розрахункова криза та багато інших негативних явищ є результатом прорахунків як в стратегії, так і тактиці здійснюваних реформ, неузгодженості практичних процесів з теорією трансформації економіки АПК в умовах перехідного періоду.
Вітчизняні та зарубіжні вчені достатню увагу приділяють дослідженням трансформаційних процесів на підприємствах агропромисло-вого комплексу періоду 1991-2001 рр. Особливо вагомий внесок в розробку цієї проблеми внесли вчені-економісти – П.П. Борщевський, Ю.Д. Білик, О.А. Бугуцький, П.І. Гайдуцький, В.М. Геєць, В.В. Дем’яненко, М.Я. Дем’яненко, М.М. Діденко, О.В. Крисальний, І.І. Лукінов, В.Я. Месель-Веселяк, О.М. Онищенко, Ю.М. Пахомов, Є.Г. Панченко, М.П. Поліщук, В.П. Пелішенко, П.Т. Саблук, В.І. Сенченко, С.Г. Струмілін, О.М. Шпичак, М.Й. Хорунжий, М.Г. Чумаченко, В.В. Юрчишин та інші.
Відомі зарубіжні дослідження реорганізаційних процесів Р. Андерсона, С. Класенса, Н.Д. Колесова, І. Кумма, М.Я. Лемешева, В.П. Можина, Д. Норта, А.І. Панченка, В. Шильдкрута та інших. У працях цих авторів в тій чи іншій мірі знайшли відображення трансформаційні аспекти розвитку агропромислового комплексу, і все ж слід зазначити, що структурні аспекти названої проблеми ще далеко не повністю досліджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРУКТУРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок