Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИМЕТРІЯ ГЕМОСТАЗУ В ПАРНИХ ОРГАНАХ У ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН

АСИМЕТРІЯ ГЕМОСТАЗУ В ПАРНИХ ОРГАНАХ У ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН

Назва:
АСИМЕТРІЯ ГЕМОСТАЗУ В ПАРНИХ ОРГАНАХ У ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ЯКІНА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 612.115 – 092.9
АСИМЕТРІЯ ГЕМОСТАЗУ В ПАРНИХ ОРГАНАХ
У ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН
14.03.03 – нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії, МОЗ України
Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Міщенко Віталій Петрович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Самохвалов Валерій Гаврилович,
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри нормальної фізіології
доктор медичних наук, професор
Філімонов Володимир Іванович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України.
Захист відбудеться “11” травня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03. у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6.
Автореферат розісланий “10” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки все більше популярними стають латеральні методи терапії, обгрунтовані даними про частоту уражень патологічним процесом тих чи інших парних органів, розміщених справа або зліва (Чуприков А.П., Марценковский И.А., 1995). Особливо часто латеральна терапія застосовується в лікуванні нервових та психічних розладів, що пов’язане з порушенням асиметрії мозку (Чуприков А.П., Марценковский И.А., 1995). Насправді багато патологічних процесів у парних органах в одних людей частіше виникають справа, в інших – зліва. Зокрема, відомо, що захворювання легень частіше зустрічаються в людей справа, ніж зліва (Даренская С.Д., Будажабон Н.Г., 1991). Це ж стосується і нирок. Так, розвиток пієлонефриту частіше виникає в правій нирці, а не у лівій (Кузнецова О.П., Воробьев П.А., 1997). Тромботичний інсульт виникає частіше справа (Пурденко Т.Й., 2002). Подібне зустрічається і в разі захворювання інших органів. У патогенезі всіх цих хвороб суттєве значення має система гемостазу (Баркаган З.С., 1989; Грицай Н.Н., Мищенко В.П., 2000; Кузник Б.И. с соавт., 1991-2003). Добре відомо, що тканини практично всіх органів людей і тварин містять речовини із прокоагулянтною та фібринолітичною активністю (Скипетров В.П. с соавт., 1999). Однак існують регіональні відмінності функціонування системи гемостазу, що проявляється різним ступенем агрегації тромбоцитів, згортання крові і її фібринолітичної активності в різних басейнах серцево-судинної системи (Балуда В.П. с соавт., 1995; Мищенко И.В. с соавт., 2002; Мищенко В.П. с соавт., 2003-2004; Воробьев П.А, 2004). А при патології локальні зміни функціонального стану системи гемостазу в судинах органів, уражених патологічним процесом, тим більше будуть суттєво відрізняться від функціонального стану цієї системи в крові, отриманій із ліктьової вени. За нормального синтезу факторів системи гемостазу (прокоагулянтів, антикоагулянтів, фібринолітичних компонентів) і постійного їх надходження в кров регіональні відмінності функціонування системи гемостазу залежатимуть від активності факторів гемостазу окремих органів, тканин, судинної стінки різних ділянок серцево-судинної системи. У кожному регіоні кровообігу, в кожному органі кров, основною формою існування якої є рух по судинах, зустрічається з різними умовами і зазнає різних впливів, що, безсумнівно, буде позначатися на її гемостатичній та фібринолітичній функціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АСИМЕТРІЯ ГЕМОСТАЗУ В ПАРНИХ ОРГАНАХ У ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок