Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ БАГАТОШАРОВИХ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК ТА ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

ДОСЛІДЖЕННЯ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ БАГАТОШАРОВИХ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК ТА ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ БАГАТОШАРОВИХ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК ТА ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,27 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Чистіліна Ганна Вікторівна
УДК 539.3
ДОСЛІДЖЕННЯ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ
БАГАТОШАРОВИХ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК ТА ПЛАСТИН
СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” МОН України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Курпа Лідія Василівна,
Національний технічний університет „ХПІ”,
завідуюча кафедрою прикладної математики
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Шупіков Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України,
головний науковий співробітник
відділу міцності тонкостінних конструкцій
доктор технічних наук, професор
Астанін Вячеслав Валентинович,
Національний авіаційний університет,
завідуючий кафедрою механіки
Провідна установа – Інститут технічної механіки, відділ надійності та довговічності конструкцій, НАН і НКА України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 8 ” квітня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.180.01 у Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м.Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою 61046, м.Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 25 лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Б.П. Зайцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Оболонки, що мають багатошарову структуру, широко застосовуються в сучасній техніці як одні з основних елементів конструкцій. Зазвичай вони складаються із матеріалів із суттєво різними фізико-механічними властивостями. Поєднання шарів із різними властивостями дозволяє створювати оболонкові елементи, що мають високу міцність та жорсткість і при цьому відносно малу масу, гарні електро-, тепло- та звукоізоляційні властивості. Усі перераховані фактори дозволяють забезпечити високу надійність роботи конструкції в цілому.
Значний поштовх до широкого розповсюдження багатошарових оболонок був зумовлений прогресом в області композиційних матеріалів, які складаються з армуючих елементів у вигляді волокон бору, вуглецю, металевих ниток та полімерного зв’язуючого. Незважаючи на відомі переваги таких матеріалів, слід відзначити їх особливості: слабку противагу зсувам у перерізуючому напрямі та сильну анізотропію пружних властивостей в інших напрямах. Крім того, необхідно враховувати, що композиційні матеріали в багатьох випадках можуть мати низьку зсувну жорсткість, що потребує більш точного врахування характеру поведінки деформацій зсуву. Саме це змушує використовувати уточнені математичні моделі.
Дослідження динамічної поведінки, та зокрема вільних коливань, багатошарових елементів конструкцій, має особливе значення при проектуванні відповідальних конструкцій, розробці нових технологій та створенні нових матеріалів. Треба зазначити, що знаходження власних частот та форм коливань конструкцій дозволяє запобігти явищу резонансу, який може призвести до руйнування.
Тому розробка нових методів розрахунку оболонкових конструкцій, виготовлених із сучасних композиційних матеріалів, та дослідження їх динамічної поведінки є актуальними науковими і технічними проблемами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі прикладної математики Національного технічного університету „ХПІ” протягом 2000-2003 рр. у відповідності до:
-держбюджетної теми "Створення та удосконалення конструктивних засобів математики для комп’ютерного моделювання нелінійного деформування елементів тонкостінних конструкцій" (№ ДР 0100V001666);
- держбюджетної теми “Розробка методів для розв’язання нелінійних диференціальних рівнянь, які моделюють статичні та динамічні процеси деформування в елементах тонкостінних конструкцій складної форми” (№ ДР 0102V000980).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ВІЛЬНИХ КОЛИВАНЬ БАГАТОШАРОВИХ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК ТА ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ В ПЛАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок