Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ СУЧАСНОГО ШЛЮБУ

НОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ СУЧАСНОГО ШЛЮБУ

Назва:
НОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ СУЧАСНОГО ШЛЮБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЩЕРБИНА Віта Вікторівна
УДК 316.023.4
НОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ СУЧАСНОГО ШЛЮБУ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2008


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету.
Науковий керівник: кандидат соціологічних наук, доцент
Швець Дмитро Євгенійович, Запорізька державна інженерна академія, доцент кафедри менеджменту організацій (м. Запоріжжя).
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Курило Ірина Олексіївна,
Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, завідувач відділу проблем якості демографічних процесів, (м. Київ);
кандидат соціологічних наук
Ляшенко Наталія Олександрівна, Харківський національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри соціології та соціальної роботи, (м. Харків).
Захист відбудеться 23 травня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 при Класичному приватному університеті (69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70“б”; т. 764-57-15)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Класичного приватного університету (69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70“б”)
Автореферат розісланий “22” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне українське суспільство називають суспільством перехідного типу, у якому трансформації відбуваються на рівні соціальних, політичних, культурних, економічних процесів. Звичайно, ці зміни не можуть не стосуватися й важливого соціального інституту суспільства – сім`ї.
Незважаючи на те, що для стабільної сім`ї характерні традиціоналізм і консерватизм, вона не може не відчувати на собі вплив сучасного інформаційного суспільства, частиною якого є.
Такі фактори, як вплив європейських зразків гендерних відносин, нівелювання українських культурних традицій, прояви аномії пострадянського суспільства, демографічна криза створили передумови кризи авторитету сім`ї. Цьому сприяв і такий важливий процес, як певний відхід від релігійних традицій. Адже саме релігія укорінює в суспільній свідомості цінності моральної поведінки. Трансформаційні процеси в суспільстві, і, відповідно, – у родині призводять до збільшення девіацій у сімейних відносинах.
Такі проголошувані демократичними державами норми, як лібералізм, індивідуалізм, егалітарність, економічна незалежність жінок, окрім очевидних позитивних результатів для окремої особистості, мають ще й приховані негативні наслідки для сім`ї в цілому. У суспільстві, де права людини всебічно захищені, будь-який сімейний конфлікт може закінчитися руйнуванням сім`ї. І це є негативним, латентним наслідком норм сучасної західної цивілізації. Сучасне суспільство, що проголошує цінності індивідуалізму й незалежності, усе менше втручається в особисте життя людей, молодь усе рідше зважає на громадську думку. Тому регульовані раніше через шлюб статеві відносини, усе частіше набувають неінституціоналізованих форм.
Соціально обумовлені форми шлюбних і сімейних девіацій стають різноманітнішими. Чим більше ускладнюється й диференціюється суспільна культура й норми громадського життя, тим суттєвіший відхід від норми традицій можна побачити в багатьох сферах, а особливо в сімейно-шлюбній. Зміна традиційних канонів сім`ї не завжди має негативний характер. Такі тенденції, як перехід від патріархальної до патерналістської форми сім`ї з добровільним вибором чоловіка й жінки, є, безумовно, позитивним моментом. Перенесення акцентів з раніше головної економічної функції сім`ї на психологічну, емоційну допомагає людині впоратися із щоденними стресами сучасного життя.
Інститут шлюбу наразі характеризується двома процесами: дією традицій, норм, сформованих у попередній період розвитку суспільства і формування новоутворень, що зумовлені сучасними соціальними явищами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ СУЧАСНОГО ШЛЮБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок