Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПТИЦІ М'ЯСНИХ КРОСІВ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПТИЦІ М'ЯСНИХ КРОСІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПТИЦІ М'ЯСНИХ КРОСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,57 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РОЗВЕДЕННЯ І ГЕНЕТИКИ ТВАРИН
 
Бородай Віталій Петрович
УДК 636.52/58.082
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПТИЦІ М'ЯСНИХ КРОСІВ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
 
с. Чубинське Київської області
2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті розведення і генетики тварин УААН.
Науковий консультант — доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Зубець Михайло Васильович, президент УААН
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Бесулін Віктор Іванович, завідувач кафедри дрібного тваринництва Білоцерківського аграрного університету;
доктор сільськогосподарських наук, професор Дуюнов Едугарт Андрійович, завідувач лабораторії м’ясної птиці Інституту птахівництва УААН;
доктор сільськогосподарських наук Подоба Борис Євгенович, завідувач лабораторії генетичних основ селекції Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Провідна установа — Харківський зооветеринарний інститут Міністерства аграрної політики України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “ 24 ” лютого 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д27.355.01 Інституту розведення і генетики тварин УААН, 08321, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське, вул. Погребняка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту розведення і генетики тварин УААН.
Автореферат розісланий 23 січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Ю.В.Мільченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі основним напрямком селекції в птахівництві є розробка нових методів удосконалення існуючих і створення нових перспективних кросів птиці. Особливо актуальне це питання в селекції м’ясних курей, де необхідно досягти високих показників енергії росту та життєздатності при порівняно помірних показниках приросту живої маси птиці батьківських форм.
Основним напрямком селекції на підвищення м’ясної продук-тив-ності на перспективу залишається переважний відбір особин в лініях та родинних формах за обмеженим числом ознак, поєднання яких відбувається у фінальному гібриді. Тому лінійно-породна та міжлінійна гібридизація і надалі буде магістральним шляхом розвитку птахівництва (Сергеев В.О., 1980; Лукьянова В.Д., 1993; Шахнова Л.В., 1993; Гальперн І.Л., 1994; Фісінін В.І., 1996; Єлізаров Є.С., 1997; Коваленко В.П., 1998).
Аналіз бройлерного виробництва в Україні вказує на необхідність створення нових вихідних ліній м’ясних кросів, які були б спеціалізовані за основними ознаками продуктивності і забезпечували прояв гетерозис-ного ефекту за відтворювальними якостями в межах 5-7%, та м’ясними – в межах 7-9%.
Для успішного вирішення проблеми удосконалення птиці м'ясних кро-сів необхідне вирішення цілого комплексу питань, зокрема обгрун-ту-вання найбільш ефективних селекційних програм, що дозволяють підви-щи-ти ефективність селекції в лініях за репродуктивними та продук-тив-ними ознаками. Необхідна також розробка методів комплексної оцінки ліній та родинних форм за відтворювальними ознаками та рівнем загаль-ної і специфічної комбінаційної здатності в структурі кросу.
Поряд з цим у птахівництві останнім часом набувають широкого розвитку дослідження щодо розробки інтегральних методів оцінки генотипу за комплексом ознак і моделювання селекційних ознак для вивчення їх вікової динаміки та прогнозування кінцевої продуктивності, виходячи з даних отриманих в ранньому онтогенезі. Актуальними є розробка моделей основних селекційних ознак птиці та визначення їх компонентів для підвищення ефективності селекційної роботи.
Виходячи з цього, слід вважати актуальними дослідження, спрямо-вані на розробку і обгрунтування селекційних програм створення нових і удосконалення існуючих кросів м’ясної птиці, комплексну оцінку родинних форм за відтворювальними якостями, розробку моделей основних селек-цій-них ознак м'ясної птиці, вивчення реакції “генотип х середовище” та створення організаційно-технологічних передумов розвитку бройлерного виробництва в Україні на перспективу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ І ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПТИЦІ М'ЯСНИХ КРОСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок