Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізичні закономірності деформації та руйнування високопористих МАТЕРІАЛІВ

Фізичні закономірності деформації та руйнування високопористих МАТЕРІАЛІВ

Назва:
Фізичні закономірності деформації та руйнування високопористих МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
ВЕРБИЛО ДМИТРО ГРИГОРОВИЧ
УДК 539.2:539.4
Фізичні закономірності
деформації та руйнування
високопористих МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Авторефе рат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Подрезов Юрій Миколайович,
провідний науковий співробітник відділу фізики міцності
і пластичності матеріалів
Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Новіков Микола Миколайович,
професор кафедри фізики металів
Київського національного Університету
ім. Тараса Шевченка
доктор фізико-математичних наук
Григорьєв Олег Миколайович,
завідувач відділом конструкційної кераміки
і керметів Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
Провідна установа: Інститут металофізики НАН України
ім. Г.В. Курдюмова, м. Київ
Захист відбудеться " 4 " червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д.26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий " 3 " травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.207.01 Падерно Ю.Б.
Актуальність теми дослідження. Створення високопористих матеріалів - один з найбільш перспективних напрямків матеріалознавства. Численні приклади успішного використання високопористих матеріалів у найбільш відповідальних конструкціях космічної, авіаційної й автомобільної техніки послужили поштовхом до бурхливого розвитку робіт у цьому напрямку. Аналіз літератури показує, що в останні роки спостерігається зміщення пріоритетів від складних технологій створення високопористих конструкцій правильної геометричної форми (наприклад, стільникової структури) до більш простих технологій одержання високопористих матеріалів.
Тому розробка принципів структурної інженерії високопористих конструкційних матеріалів, яка базується на всебічному дослідженні структурної чутливості їх механічної поведінки, є актуальною практичною задачею. З наукової точки зору ця робота становить інтерес як розвиток уявлень фізики міцності і пластичності пористих матеріалів на область високопористих структурних станів.
У літературі досить добре опрацьований механічний підхід до аналізу поведінки високопористих матеріалів, що розвинутий у роботах Ешбі, Еванса, Хатчітсона, Фокса. Такий підхід добре описує регулярні структури (типу стільникових), але не дає задовільних результатів для високопористих матеріалів зі складною стохастичною структурою порового простору. Для високопористих об'єктів, отриманих за сучасними матеріалознавчими технологіями, більш коректно використовувати фізичні підходи до аналізу міцності пористих матеріалів, розвинуті в роботах співробітників школи В.І. Трефілова (С.О. Фірстов, Ю.В. Мільман, В.Ф. Моісеєв, Ю.М. Подрезов). Вони включають як аналіз механізмів деформації і руйнування твердої фази, так і враховують вплив морфології порового простору.
Мета та задачі роботи. Метою роботи є вивчення фізичних закономірностей деформації і руйнування високопористих конструкційних матеріалів з урахуванням впливу структури матеріалу в повному обсязі (пори і дефектна структура кристалічного рівня), а також розробка на їх основі підходів до оптимізації структури твердої фази і морфології порового простору високопористих конструкційних матеріалів.
Розробка структурно-чутливих моделей деформації високопористих матеріалів дозволяє впритул наблизитись до вирішення задачі про створення наукових принципів оптимізації структури високопористих матеріалів по параметрах, що характеризують їх структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фізичні закономірності деформації та руйнування високопористих МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок