Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пародія та пародіювання у творчому світі І.С. Тургенєва

Пародія та пародіювання у творчому світі І.С. Тургенєва

Назва:
Пародія та пародіювання у творчому світі І.С. Тургенєва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
Мельнікова Тетяна В'ячеславівна
УДК 882
Пародія та пародіювання у творчому світі І.С. Тургенєва
10.01.02 – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент Доценко Ігор Іванович, професор кафедри світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор Маєвська Тетяна Петрівна, професор кафедри історії світової літератури Ніжинського державного педагогічного університету імені М.В. Гоголя; кандидат філологічних наук, доцент Татарінов Вадим Євгенович, доцент кафедри історії російської літератури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Провідна установа кафедра російської літератури Донецького державного університету, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “17” листопада 2000 р. о 15г. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України (61068 м. Харків, вул. Блюхера, 2) в аудиторії 215В.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України (61068 м.Харків, вул.Блюхера, 2).
Автореферат розіслано "16 " жовтня 2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ОЛЕКСЕНКО О. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість Івана Сергійовича Тургенєва (1818 – 1883), одного з най-яскравіших письменників-реалістів у російській класичній літературі, ось уже понад півтора сторіччя привертає до себе пильну увагу критиків та літературознавців. Спеціалістами Росії та колишнього Радянського Союзу, зарубіжними авторами написано чимало монографій і статей, у яких ґрунтовно проаналізована його багатогранна літературна спадщина. Помітний внесок у вивчення творчості великого російського письменника зробили й українські дослідники ХІХ–ХХ ст.: І.Я.Франко, М.П.Драгоманов, О.І.Білецький, Н.Є.Крутікова, М.О.Габель, Т.П.Маєвська, Є.С.Шабліовський, Д.В.Чалий, В.М.Тихомиров та ін. Але далеко не всі грані універсального тургенєвського таланту вивчені з однаковою глибиною і ретельністю. Зокрема, залишилося поза увагою дослідників питання про місце пародії і пародіювання у творчості Тургенєва. Маємо лише побіжні зауваження (які потребують коректування) з цього приводу коментаторів в академічних зібраннях творів письменника, у додатках до них – тургенєвських збірниках, у дослідженнях, присвячених О.О.Фету, поезія якого викликала іноді пародійні випади Тургенєва (Б.Я.Бухштаб, І.І.Доценко), і ряд робіт, в яких містяться окремі спостереження, що стосуються пародійності тих чи інших ситуацій, мотивів, образів у повістях та оповіданнях, поемах, п'єсах, листах письменника. Дослідження, в яких би спеціально розглядалися питання, що стосуються пародійної творчості Тургенєва, поодинокі. Це стаття Г.Ф.Пермінова про тургенєвський фейлетон-пародію "Шестилетний обличитель" і дві статті І.І.Доценка, присвячені майстерності Тургенєва-пародиста, а також використанню ним пародії як своєрідної форми літературної критики.
Таким чином, є всі підстави стверджувати, що питання про місце пародії та пародіювання у творчій спадщині Тургенєва не стало ще об'єктом спеціального вивчення. У вітчизняному літературознавстві та літературознавстві країн ближнього і дальнього зарубіжжя відсутні праці узагальнюючого характеру про пародійну творчість Тургенєва. Цілеспрямоване вивчення творів Тургенєва переконує в тому, що пародія і пародіювання посідають у його літературній спадщині більш вагоме місце, ніж прийнято вважати, і що відомий романіст, автор повістей та оповідань, "Записок охотника", віршів у прозі мав неабиякий пародійний хист.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Пародія та пародіювання у творчому світі І.С. Тургенєва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок