Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЛИВІСТЬ ТА УСПАДКУВАННЯ ОСНОВНИХ ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИХ ОЗНАК У МІЖСОРТОВИХ ГІБРИДІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ

МІНЛИВІСТЬ ТА УСПАДКУВАННЯ ОСНОВНИХ ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИХ ОЗНАК У МІЖСОРТОВИХ ГІБРИДІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ

Назва:
МІНЛИВІСТЬ ТА УСПАДКУВАННЯ ОСНОВНИХ ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИХ ОЗНАК У МІЖСОРТОВИХ ГІБРИДІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ РОСЛИННИЦТВА ім. В.Я.ЮР’ЄВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КАНДИБА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 631.52 : 677.1 : 633.521
МІНЛИВІСТЬ ТА УСПАДКУВАННЯ ОСНОВНИХ
ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИХ ОЗНАК У МІЖСОРТОВИХ
ГІБРИДІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ
06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті луб'яних культур УААН
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Логінов Михайло Іванович,
Інститут луб'яних культур УААН,
завідувач відділом селекції і насінництва льону
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Жатов Олексій Гнатович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри рослинництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Динник Василь Полікарпович,
Інститут землеробства УААН, старший
науковий співробітник лабораторії селекції і
насінництва ріпаку та льону
 
 
 
Провідна установа: Полтавська державна аграрна академія, м. Полтава
Захист відбудеться „ 28 ” лютого 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 при Інституті рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН, за адресою: м. Харків, пр. Московський, 142,
тел. (057) 392-23-78
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН: м. Харків, пр. Московський, 142
Автореферат розісланий „ 23 ” січня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Петренкова В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом в європейських країнах створено серію нових сортів льону-довгунця, які можуть розглядатися як перспективний вихідний матеріал для української селекції. Виділення серед них надійних джерел та донорів господарсько-цінних ознак і отримання на їх основі міжсортових гібридів сприятиме розширенню корисного генетичного різноманіття льону-довгунця та підвищенню результативності його селекції.
Однак реалізація селекційних програм по створенню таких сортів зустрічає значні труднощі. В селекції льону-довгунця використовується дуже обмежений генофонд культури, який далеко не вичерпує видового генетичного потенціалу. Вихідний матеріал для селекції часто має споріднене походження і не забезпечує бажаних частот корисних рекомбінацій. Основні господарсько-цінні ознаки мають складні і мало досліджені системи генетичної регуляції, експресія в значному ступені залежить від ґрунтово-кліматичних умов вирощування. Для селекції льону-довгунця практично не розроблені технології генетичного поліпшення господарсько-цінних ознак, а також методи ідентифікації селекційно-цінних генотипів.
Незважаючи на значну кількість досліджень льону-довгунця, генетичні детермінанти його господарсько-цінних ознак до теперішнього часу не встановлені, а отримані в цьому напрямку результати розрізнені й часто суперечливі. Для використання сортів льону-довгунця в якості вихідного матеріалу треба мати надійні оцінки їх комбінаційної здатності. Це в особливій мірі стосується нових сортів, що є потенційними генетичними джерелами господарсько-цінних ознак.
Не можна вважати остаточно визначеною можливість сполучення кількох господарсько-цінних ознак у межах одного генотипу, оскільки корелятивні взаємозв'язки між ними залежать від генетичного складу експериментальних сукупностей та кліматичних умов вирощування.
Невирішеність цих проблем суттєво позначається на результативності створення нових сортів льону-довгунця, і одним із засобів її підвищення є розширення корисного генетичного різноманіття культури та його використання в селекції. Вирішення цих проблем і стало підставою до виконання наших досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи виконані в 2000-2003 рр. відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Інституту луб'яних культур УААН за завданням 01"Удосконалити методи селекції льону-довгунця на поліпшення господарських та біологічних ознак, створити конкурентоспроможні сорти, адаптовані до вирощування в північно-східному регіоні України" (№ державної реєстрації 0101U008075) державної науково - технічної програми УААН "Луб'яні культури".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІНЛИВІСТЬ ТА УСПАДКУВАННЯ ОСНОВНИХ ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИХ ОЗНАК У МІЖСОРТОВИХ ГІБРИДІВ ЛЬОНУ-ДОВГУНЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок