Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність залучення і використання інвестицій у розвиток економіки регіону

ефективність залучення і використання інвестицій у розвиток економіки регіону

Назва:
ефективність залучення і використання інвестицій у розвиток економіки регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Гомольська Вікторія Віталіївна
УДК 332.146:330.322
ефективність залучення і
використання інвестицій
у розвиток економіки регіону
Спеціальність: 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дайновський Юрій Анатолійович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри;
кандидат економічних наук
Шевченко-Марсель Вікторія Іванівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,
кафедра економіки та управління інвестиціями,
Міністерство освіти і науки України (м. Тернопіль).
Захист дисертації відбудеться 23 червня 2005 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Інвестиції – один з найбільш важливих і дефіцитних ресурсів економіки регіону, використання якого дозволяє вдосконалити виробництво, підвищити конкурентоспроможність виробленої продукції, створити додаткові робочі місця, що в кінцевому підсумку сприяє зростанню рівня та якості життя населення регіону.
Тому дуже важливо знати, як краще і раціональніше розпорядитися наявними інвестиційними ресурсами, вміти розрахувати їх ефективність, обрати кращі варіанти вкладень, прогнозувати їх наслідки.
Існуючі диспропорції в економічному розвитку регіонів України небезпідставно пояснюються відсутністю або недостатніми обсягами інвестиційних надходжень. Натомість не завжди залучені в економіку регіону інвестиції приводять до позитивних зрушень в окремих галузях чи господарстві регіону в цілому. Причина цього криється у низькій ефективності використання залучених інвестицій.
Розробка наукових методів залучення інвестицій та формування шляхів підвищення ефективності їх використання як у галузевому, так і в регіональному аспектах знайшла відображення у роботах закордонних та вітчизняних вчених-економістів: М. Фрідмана, Г. Бірмана, С. Шмідта, Л. Дж. Гітмана, М. Джонка, О. Амоші, П. Бєлєнького, І. Бланка, Є. Бойка, В. Геєця, М. Долішнього, М. Козоріз, О. Кузьміна, А. Пересади, М. Туган-Барановського та ін.
Водночас слід констатувати, що в економічній літературі висвітлюються в основному проблеми залучення інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату і пов’язаного з ним збільшення обсягів інвестицій. Значно менше досліджень і публікацій присвячено питанням підвищення ефективності використання інвестиційного потенціалу регіону. Разом з тим саме цей напрямок аналізу інвестиційної діяльності потребує поглиблених досліджень в умовах обмежених інвестиційних надходжень.
Тому виникла потреба уточнити термінологічний апарат, класифікувати та систематизувати наявні в регіоні інвестиції за відповідними ознаками, визначити суть і зміст інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості, їх місця і ролі у регіональному інвестиційному ринку; удосконалити механізми оцінки і підвищення інвестиційної привабливості регіону; розробити концептуальні підходи щодо залучення та контролю за раціональним та ефективним використанням інвестицій в регіоні.
Детальнішого опрацювання, на нашу думку, потребує аналіз напрямів та заходів регіональної інвестиційної політики, пов’язаних із зміною економічної та соціальної функцій держави, невизначеністю меж державних гарантій і регіональних інвестиційних ініціатив, наявними суперечностями між обсягами виконуваних регіонами функцій і кількістю виділених на ці цілі ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ефективність залучення і використання інвестицій у розвиток економіки регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок