Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська православна церква на ВолиніУкраїнська православна церква на Волині у 20-40-х рр. XX ст.

Українська православна церква на ВолиніУкраїнська православна церква на Волині у 20-40-х рр. XX ст.

Назва:
Українська православна церква на ВолиніУкраїнська православна церква на Волині у 20-40-х рр. XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут українознавства
імені Івана Крип’якевича
Національної Академії наук України
Борщевич Володимир ТрохимовичБорщевич Володимир Трохимович
УДК 281.9(477.82)
Українська православна церква на ВолиніУкраїнська православна церква на Волині
у 20-40-х рр. XX ст.
07.00.01 — історія України
Автореферат Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських народів Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: Баран Володимир Кіндратович, доктор історичних наук, професор,
проректор з гуманітарних питань
Волинського державного університету імені Лесі Українки
Офіційні опоненти: Кашуба Марія Василівна, доктор філософських наук, професор,
завідувач відділу філософії культури
Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича
Національної Академії наук України
Гайковський Михайло Іванович, кандидат історичних наук,
доцент кафедри політології
Українського державного лісотехнічного університету
Провідна установа: Інститут історії України Національної Академії наук України,
відділ історії України 20-30-х рр. XX ст.
Захист відбудеться 3 жовтня 2000 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д 35.222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України
Автореферат розісланий 26 серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ф. І. Стеблій
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Православна церква посідає помітне місце в полі-тичному, культурному й соціально-економічному житті українського народу. Тривалий період її роль у формуванні національної ідентичності українців штучно ігнорувалась, хоча церква завжди була вагомим засобом впливу на суспільну свідомість. Зміни режимів, політичних систем не змогли похитнути її авторитет, оскільки з нею асоціювалися духовні почуття людини. В періоди бездержавного існування українського народу церква підтримувала національно-творчі процеси і як суспільна організація з могутньою християнською ідеологією об’єднувала народ.Актуальність теми. Православна церква посідає помітне місце в полі-тичному, культурному й соціально-економічному житті українського народу. Тривалий період її роль у формуванні національної ідентичності українців штучно ігнорувалась, хоча церква завжди була вагомим засобом впливу на суспільну свідомість. Зміни режимів, політичних систем не змогли похитнути її авторитет, оскільки з нею асоціювалися духовні почуття людини. В періоди бездержавного існування українського народу церква підтримувала національно-творчі процеси і як суспільна організація з могутньою християнською ідеологією об’єднувала народ.
Значення Православної церкви у національно-політичних процесах усвідомлювала частина української інтелігенції та інших верств, розгорнувши в першій половині XX ст. боротьбу за повернення церковній органі-зації національних ознак. Тому вивчення історії Православної церкви має першорядне значення для відтворення цілісної картини минулого українського народу. Церковним процесам на Волині 20-40-х рр. XX ст. належить важлива роль у загальноукраїнському національно-визвольному русі та у відродженні Української держави і церкви.
Тривале табуювання цього напрямку досліджень призвело до викривленого показу ролі церкви в окремі періоди історії України. Це гальмувало створення власної школи церковно-історичних досліджень, вироблення методології, концептуальних підходів до вивчення минулого церкви. Націо- та державотворчі процеси кінця 80-х — початку 90-х рр. XX ст. викликали закономірний інтерес до історії Української церкви як важливого чинника цих процесів. Знання минулого Української церкви потрібні і для подолання багатьох штучних стереотипів, усталених у радянський період, які перешкоджають формуванню в Україні демократичного громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Українська православна церква на ВолиніУкраїнська православна церква на Волині у 20-40-х рр. XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок