Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ „ХРОНОПОЛІТИКА”: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ аналіз

КОНЦЕПТ „ХРОНОПОЛІТИКА”: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ аналіз

Назва:
КОНЦЕПТ „ХРОНОПОЛІТИКА”: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИй НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШПІТун ІВАН ІВАНОВИЧ
УДК 115 : 316.776.4
КОНЦЕПТ „ХРОНОПОЛІТИКА”:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ аналіз
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України, на кафедрі філософії.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Таран Володимир Олександрович,
Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України, перший заступник начальника з навчальної та методичної роботи, начальник кафедри філософії та політології.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович,
Київський університет туризму, економіки і права, завідувач кафедри філософії і соціальних наук;
доктор філософських наук, професор
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться 23 травня 2008 р. о 13-ій годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. VI, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий 19 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Термін „хронополітика”, створений французьким філософом П. Віріліо для підкреслення масштабу наслідків, спричинених зростанням потужності засобів комунікації, отримав самостійне життя у політологічному, публіцистичному та соціально-філософському дискурсах.
У ряді розробок „хронополітика” ототожнюється із владним проектуванням, розподілом і перерозподілом соціального часу і трактується як прояв суперечності між лінійним і циклічним часом (О. Панарін), розглядається як форма поєднання соціокультурного й політичного часу (І. Василенко), або як часовий вимір політичної діяльності у історичному часі (С. Семенов). Увівши ко-інтенсивне поняття „культурополітика”, обґрунтовують об’єктивність хронополітики (М. Ожеван, С. Дацюк і В. Грановський), розглядають її суб’єктний аспект – „хроностратегію” держави чи нації (Б. Парахонський), або суб’єктивний прояв – момент радикальної суспільної трансформації (В. Капітон). Деяка одностайність поглядів властива оцінкам пізнавального потенціалу „хронополітики”. Пропонується розглядати її в якості: „вчення” про існування соціально-політичних утворень у якісно визначеному часі (В. Цимбурський), методологічного принципу осмислення культурно-історичних форм суспільної організації, основи розуміння політичного часу (М. Ільїн), форми представлення „довгих хвиль” світової політики (Дж. Модельські), інтелектуального середовища (О. П’ятигорський) або напрямку (У. Лара) політичної думки і дії, засобу пізнання політичного метапроцесу (І. Чихарєв). Незважаючи на невизначений понятійний статус, термін „хронополітика” із середини 90-х років ХХ століття впевнено проникає до програм вищих навчальних закладів і навчальних посібників з суспільних дисциплін.
Із соціально-філософської точки зору поява неологізму „хронополітика” актуалізує проблему часу – одну з „вічних” проблем, осмислюючи які, філософія щоразу ставить питання про свою власну природу і разом з тим про природу епохи, суспільства, людини. Процес „перевідкриття часу” (rediscovering time, I. Пригожин) бере витоки з дискусій Платона й Арістотеля, продовжується Плотіном, Сімпліцієм, А. Августином, кристалізується новочасною філософією у вченнях І. Канта і Г. Гегеля. Традиція оновлення образів часу розвивається й понині в соціально-філософській, культурологічній, антропологічній та соціологічній думці, представленої роботами зарубіжних: Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНЦЕПТ „ХРОНОПОЛІТИКА”: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок