Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ ОКСИДНИХ Cu-Co-Fe КАТАЛІЗАТОРІВ ОКИСНЕННЯ СО ТА ЇХ ФІЗИКО – ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

АКТИВНІСТЬ ОКСИДНИХ Cu-Co-Fe КАТАЛІЗАТОРІВ ОКИСНЕННЯ СО ТА ЇХ ФІЗИКО – ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Назва:
АКТИВНІСТЬ ОКСИДНИХ Cu-Co-Fe КАТАЛІЗАТОРІВ ОКИСНЕННЯ СО ТА ЇХ ФІЗИКО – ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГАЙДАЙ Сніжана Вікторівна
УДК 541.1+541.128.13
АКТИВНІСТЬ ОКСИДНИХ Cu-Co-Fe КАТАЛІЗАТОРІВ
ОКИСНЕННЯ СО ТА ЇХ ФІЗИКО – ХІМІЧНІ
ХАРАКТЕРИСТИКИ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Іщенко Олена Вікторівна,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Перевертайло Василь Михайлович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України,
завідувач відділу фізико-хімічних основ синтезу
надтвердих матеріалів
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Долгіх Лідія Юріївна,
Інститут фізичної хімії Л.В. Писаржевського
НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “29“ березня 2004 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська,64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “12 “ лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук, доцент Л.П. Олексенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Монооксид вуглецю є отруйним газом, і його нейтралізація шляхом каталітичного окиснення має велике значення. Цей процес важливий при розвязанні проблеми очищення атмосфери, а також технологічних газів від забруднень. Реакція окиснення СО є однією з модельних реакцій гетерогенного каталізу. Одним із ключових питань каталізу є з’ясування природи активного центру. Поряд із Pd, Pt як каталізатори окиснення використовуються оксиди перехідних металів марганцю, кобальту, міді, заліза, які є більш доступними. Властивості складних оксидних систем відрізняються від властивостей чистих оксидів, і шляхом варіювання складу каталізатора можна покращити каталітичну активність. Напрямок пошуку ефективних каталізаторів серед багатокомпонентних оксидних систем для реакції окиснення СО є перспективним.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до таких держбюджетних тем: №97078 “Каталітичні та адсорбційні властивості систем з різною природою активних центрів у реакціях за участю малих молекул” (1997- 2000 рр.), № держреєстрації 0197U003115, і №01БФ037-07 “Модифікування каталізаторів, сорбентів і сенсорів та вивчення їх фізико-хімічних властивостей” (2001-2005 рр.), № держреєстрації 0101U002159.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було дослідження адсорбційно-каталітичних властивостей в реакції окиснення СО оксидних Cu-Co-Fe систем, а також цих систем, нанесених на терморозширений графіт. Для досягнення цієї мети вирішувалися такі основні завдання: 1) пошук каталітично активних систем шляхом варіювання вмісту компонентів; 2) вивчення залежності каталітичної активності від масового складу каталізатора; 3) вивчення адсорбційної здатності поверхні каталізаторів по відношенню до реагентів, проміжних сполук і продуктів; 4) визначення механізму реакції окиснення СО на досліджуваних каталізаторах та обгрунтування відповідних кінетичних рівнянь; 5) визначення впливу методики приготування складних оксидних каталізаторів на каталітичну та адсорбційну активність.
Обєкт дослідження – реакція окиснення СО; оксидні Cu-Co-Fe каталізатори: масивні та нанесені на терморозширений графіт.
Предмет дослідження – механізм та кінетика реакції окиснення СО на оксидних Cu-Co-Fe системах; взаємодія газів-учасників реакції з поверхнею каталізаторів, фізико-хімічні властивості каталізаторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ ОКСИДНИХ Cu-Co-Fe КАТАЛІЗАТОРІВ ОКИСНЕННЯ СО ТА ЇХ ФІЗИКО – ХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок