Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ІСТОРИЧНІЙ ДУМЦІ ГАЛИЧИНИ (1830-і – 1894 рр.)

РЕЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ІСТОРИЧНІЙ ДУМЦІ ГАЛИЧИНИ (1830-і – 1894 рр.)

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ІСТОРИЧНІЙ ДУМЦІ ГАЛИЧИНИ (1830-і – 1894 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КУЦИЙ Іван Петрович
УДК 930(477.83/.86) “1830–1894”
РЕЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ
В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ІСТОРИЧНІЙ ДУМЦІ ГАЛИЧИНИ (1830-і – 1894 рр.)
Спеціальність: 07.00.06 —
Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів — 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Алексієвець Микола Миронович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри нової і новітньої історії
та методики викладання історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення
і телебачення
кандидат історичних наук, доцент
Великочий Володимир Степанович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника,
доцент кафедри історіографії
та джерелознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “21” квітня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, тел. 96-47-71).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського на-ці-ональ-ного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, 5).
Автореферат розісланий “19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історіографічний процес в Україні потребує всебічного вивчення на різних етапах його становлення і розвитку. Сьогоднішні спроби подати цілісну характеристику чи здійснити періодизацію цього процесу оперті переважно на історичні матеріали з Надніпрян-щини. Тому вони не висвітлюють з належною повнотою особливостей науково-історичної думки в західноукраїнському регіоні, зокрема у Галичині. Незаперечним є факт, що генеза історичної науки мала тут свою виразну специфіку, яка далеко не завжди враховувалася у загальноукраїнських узагальнюючих схемах та наукових висновках.
Намагання науково обгрунтувати національну історію русинів на підставі різних національно-політичних засад сучасні дослідники фіксують у Галичині уже у період “Весни народів” (1848–1849 рр.). Історичні праці галицьких учених подають вагомі фактологічні аргументи, які є підставою для теоретичних узагальнень стосовно осмислення феномену націотворення, що активно дискутується сьогодні між представниками різних течій, напрямів і шкіл в Україні та на Заході. Детальне вивчення галицької науково-історичної думки ХІХ ст. є важливим також для з’ясування таких актуальних сьогодні питань: національний рух ХІХ – початку ХХ ст. був відродженням давньої русько-української нації чи це було творення нової, модерної нації?; суть цього руху полягала у “винаході” історичної традиції чи у її тяглості? Отже, актуальність дисертації випливає із завдань наукового вивчення провідних тенденцій української історичної думки, її ролі у становленні української національної ідентичності, об’єктивне розв’язання яких неможливе без спеціального дослід-ження рецепції національної історії представниками галицької історіографії ХІХ ст., що становить унікальне дослідницьке поле.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної наукової теми “Україна в контексті європейської історії”, над якою працюють викладачі кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ІСТОРИЧНІЙ ДУМЦІ ГАЛИЧИНИ (1830-і – 1894 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок