Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК АФГАНІСТАНУ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1945–1978 рр.)

СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК АФГАНІСТАНУ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1945–1978 рр.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК АФГАНІСТАНУ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1945–1978 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,76 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Джуінда Абдул Фарід
УДК 94 (581) “19”
СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК АФГАНІСТАНУ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1945–1978 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн
Київського національного лінгвістичного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович,
Київський національний лінгвістичний
університет завідувач кафедри історії
України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лещенко Леонід Авдійович,
Дипломатична академія України при
Міністерстві закордонних справ України,
професор кафедри зовнішньої політики і
міжнародного права
кандидат історичних наук, старший
науковий співробітник
Ксьондзек Наталія Миколаївна
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “9” березня 2005 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул.Казакова, 8.
Автореферат розісланий “31” грудня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.О.Кривий


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Закінчення Другої світової війни та утвердження біполярної структури світу привели до появи суперечливих тенденцій у розвитку новітньої історії країн Центрально-Азійського регіону. З одного боку, простежується тенденція до зростання їх відносної самостійності політичного та соціально-економічного розвитку, а з іншого – посилення протиборства між різними “центрами боротьби” за вплив у цій частині світу.
Одна з найбільших країн Центральної Азії – Афганістан, яка в економічному відношенні була слаборозвиненою аграрною країною, обтяженою феодальними пережитками, протягом 1945-1978 рр. пройшла складний шлях, характерний для багатьох країн третього світу, які звільнилися від колоніальної залежності. Демонструючи чіткий курс на нейтралітет та неприєднання до військових блоків, Афганістан намагався самостійно вирішити проблему зовнішньополітичних пріоритетів. Не знайшовши достатньої фінансової підтримки для здійснення економічних перетворень в країні, афганський уряд був змушений звернутися за допомогою до СРСР і встановити з ним тісні зв’язки. Проте, якщо спочатку це сприятливо позначилося на розвиткові країни, то згодом відіграло фатальну роль і втягнуло афганський народ у довготривалу війну.
У наш час, коли в Афганістані продовжується жорстка боротьба за владу між різними політичними партіями та національними угрупуваннями, узагальнення досвіду політичного та соціально-економічного розвитку цієї країни у 1945-1978 рр. – час становлення та утвердження політичного суверенітету та національної економіки країни, набуває особливого наукового та практичного значення. Всебічне та глибоке вивчення цього періоду в історії Афганістану допоможе виявити соціально-політичні суперечності у суспільстві напередодні Квітневого 1978 р. перевороту, з’ясувати витоки та причини дестабілізуючих факторів, які викликали довготривалу громадянську війну у цій країні. Зацікавлення у встановленні миру в Афганістані визначає напрямок та пріоритети зовнішньої політики низки країн у нинішній час. Не залишається осторонь від вирішення цього питання і незалежна Україна, яка прагне миру та стабільності у цьому регіоні.
Актуальність даної теми визначається також відсутністю праць, в яких містився би комплексний аналіз проблем соціально-економічного та політичного розвитку Афганістану після Другої світової війни (1945-1978 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНИЙ І ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК АФГАНІСТАНУ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1945–1978 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок