Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ ЗА УМОВ ВИПАСНОГО УТРИМАННЯ У СТАВАХ З ОБМЕЖЕНИМ РІВНЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ ЗА УМОВ ВИПАСНОГО УТРИМАННЯ У СТАВАХ З ОБМЕЖЕНИМ РІВНЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ ЗА УМОВ ВИПАСНОГО УТРИМАННЯ У СТАВАХ З ОБМЕЖЕНИМ РІВНЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
КОВАЛЕНКО Василь Олександрович
УДК 639. 3: 639. 311. 043. 2
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ
ЗА УМОВ ВИПАСНОГО УТРИМАННЯ У СТАВАХ
З ОБМЕЖЕНИМ РІВНЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
06.02.03 –рибництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української aкадемії аграрних наук
Науковий керівник - | кандидат сільськогосподарських наук, доцент,
Заслужений працівник сільського господарства України
АЛИМОВ Сергій Іванович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, завідувач кафедри аквакультури, м. Київ
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
ШЕРМАН Ісаак Михайлович, Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри рибництва, м. Херсон
кандидат сільськогосподарських наук
РИЛОВ Володимир Григорович, директор ВАТ “Кримрибокомбінат”, м. Красноперекопськ, АР Крим
Провідна установа - | Білоцерківський державний аграрний університет, екологічний факультет, м. Біла Церква
Захист відбудеться 16 грудня 2004 р. о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 при Інституті рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий 12 листопада 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук С.А. Кражан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку 90-х рр. минулого століття під впливом загальновідомих причин рибницькі підприємства України докорінно змінили напрацьовані десятиліттями методи вирощування риби. Інтенсивні технології ставового рибництва у ринкових умовах господарювання виявились нездатними забезпечити задовільний економічний результат. Вимушена відмова від використання при вирощуванні товарної ставової риби повного обсягу інтенсифікаційних заходів і, в першу чергу, годівлі риби штучними кормосумішами, привела до різкого зниження обсягів виробництва, погіршення асортименту і якості рибницької продукції. Вирощування товарної ставової риби стало переважно збитковим.
“Технологія вирощування товарної риби в ставах за умов випасного утримання”, розроблена науковцями Інституту рибного господарства УААН (Харитонова та ін., 1996) у першій половині 90-х років, до певної міри компенсувала дефіцит технологічного забезпечення для вирощування риби у ресурсоощадному режимі. Разом з тим її нормативна база не була диференційована у відповідності до різних умов вирощування риби, зокрема, до ставів з обмеженим рівнем водозабезпечення. Останній фактор в результаті стрімкого зростання вартості води і електроенергії набув дуже значного впливу на економічні показники ставового рибництва.
У зв`язку з цим розробка технології випасного товарного рибництва для ставів з обмеженим рівнем водозабезпечення є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в Інституті рибного господарства УААН в рамках завдання 01.03. “Розробити біологічні основи методів спрямованого формування екосистеми ставів та максимального використання їх біологічних ресурсів при вирощуванні риби у полікультурі в умовах рибних господарств різних фізико-географічних зон” (номер державної реєстрації 0196U021195).
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було розроблення ресурсоощадної технології випасного товарного рибництва для ставів з обмеженим рівнем водозабезпечення зони Північного Степу України на прикладі нагульних ставів відкритого акціонерного товариства “Донрибкомбінат”. Для досягнення поставленої мети були визначені наступні основні завдання:

зробити оцінку рівня водозабезпечення дослідних нагульних ставів ВАТ “Донрибкомбінат”;

встановити закономірності формування екологічних умов в ставах з обмеженим рівнем водозабезпечення;

вивчити темп росту, особливості живлення і характер взаємного впливу об`єктів ставової полікультури на підставі аналізу трофічних взаємовідносин риб і кінцевих результатів вирощування товарної риби;

оцінити вплив на результати вирощування товарної ставової риби в умовах обмеженого рівня водозабезпечення деяких технологічних факторів (співвідношення основних об’єктів ставової полікультури, щільність посадки і початкова маса риб, інтенсивність використання добрив), технічних параметрів ставів (середня глибина і площа) і біологічних факторів (заростання водного дзеркала макрофітами, кількість малоцінної і смітної риби у ставах);

виконати порівняльний аналіз рибницько-біологічних та економічних показників вирощування товарної риби в експериментальних ставах за дволітнім та неповним трилітнім циклами товарного рибництва;

розробити технологічні нормативи вирощування товарної риби за умов випасного утримання в ставах з обмеженим рівнем водозабезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ ЗА УМОВ ВИПАСНОГО УТРИМАННЯ У СТАВАХ З ОБМЕЖЕНИМ РІВНЕМ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок