Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСІЙСЬКА ВОЄННА МЕМУАРИСТИКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

РОСІЙСЬКА ВОЄННА МЕМУАРИСТИКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОСІЙСЬКА ВОЄННА МЕМУАРИСТИКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТОМІЛІНА Тетяна Юріївна
УДК 82 – 94.09
РОСІЙСЬКА ВОЄННА МЕМУАРИСТИКА
ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
10.01.02 — російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Херсонському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор,
заслужений діяч мистецтв України
Мішуков Олег Васильович,
Херсонський державний університет,
перший проректор
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Гусєв Віктор Андрійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри порівняльного та російського
літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Жаркевич Наталя Михайлівна,
Ніжинський державний університет імені М.В.Гоголя,
доцент кафедри світової літератури та
історії культури
Провідна установа – Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, кафедра світової літератури
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 24.12.04 о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, 27, тел. (0552) 32-67-08.
Автореферат розіслано 23 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю.Нев’ярович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження та ступінь наукової розробки теми. Мемуарний жанр сьогодні є одним із найпопулярніших, оскільки сучасна людина не тільки намагається проникнути в світ почуттів і думок особистостей минулих часів, але й, зіставляючи сьогодення й минувшину, прагне осмислити день нинішній і своє місце в ньому. Перебування мемуарів на межі документальної та художньої традицій, між вимислом та історією призвело до того, що в радянському літературознавстві дослідження мемуарної літератури тривалий час було прерогативою істориків, які вбачали в ній джерело інформації про ту чи ту епоху. І тільки в останні 15 – 20 років спостерігаємо тенденцію розглядати мемуари в системі літературознавчих координат. Аналізувалися, наприклад, соціальні причини активізації мемуаротворчості (А. Тарта-ков-ський), питання достовірності й інтерпре-тації фактів (Г. Гюбієва, Г. Єлиза-ве-тина), уплив панівних літературно-естетичних напрямів епохи на розвиток мемуаристики та художньої літератури (Н. Пушкарьова, І. Шайтанов) тощо. У результаті досліджень було розширено сучасні уявлення про мемуар-ний жанр та його місце в літературному процесі. Так, досить детально вивчено вплив літературно-естетичних напрямів ХVІІІ ст. на мемуарну прозу того часу (Л. Гінзбург, О. Чайковська), з’ясовано особливості засвоєння художньою прозою таких ознак мемуарної літератури, як точності, конкретності й достовірності (А.Архіпова, Н.Пушкарьова), установлено, що під упливом "Сповіді" Ж. Ж. Руссо в світовій та російській літературі звернено увагу на інтимні переживання людини, що, у свою чергу, зумовило захоплення сповідальним жанром. Утвердилася також думка про жанрово-типологічну подібність між мемуарним твором і романом, що знайшло своє відображення в існуванні автобіографічних художніх хронік. Між тим очевидним є й те, що поетика мемуарних жанрів вивчена поки що недостатньо, існує низка нерозв’язаних проблем (межі й художні можливості жанру, типологія його форм, специфіка типізації, традиції й новаторство тощо). Маловивченим залишається цілий пласт мемуаристики першої третини ХІХ ст., де важливе місце посідає воєнна мемуаристика епохи 1812 року.
Актуальність проблеми, її недостатнє теоретичне обґрунтування й зумовили вибір теми нашого дослідження "Російська воєнна мемуаристика першої третини ХІХ століття".
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОСІЙСЬКА ВОЄННА МЕМУАРИСТИКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок