Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах

формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах

Назва:
формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Богданова Тетяна Леонідівна
УДК 378:004
формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах
13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Ашеров Аківа Товійович,
Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри інформатики та комп’ютерних технологій, м. Харків
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Сусь Богдан Арсентійович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, професор кафедри загальної і теоретичної фізики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Головань Микола Степанович,
Українська академія банківської справи Національного банку України, м. Суми, доцент кафедри вищої математики і інформатики
Провідна установа | Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра педагогіки, м. Київ
Захист відбудеться “  ” квітня 2007 року о    годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, , зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, .
Автореферат розіслано “   ”  березня  2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Брюханова Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. На сучасному етапі розвитку освіти Україна вступила на шлях європейської інтеграції та приєднання до Болонського процесу. Це вносить свої корективи в якість навчання. Однією з ключових позицій Болонського процесу є “розширення мобільності студентів” не тільки у плані їхнього переміщення з країни в країну або в середині країни, але й інформаційного забезпечення, що разом зі стрімким зростанням виробленої людством інформації викликає необхідність набуття студентами специфічного набору знань, умінь і навичок для роботи з потоками інформації, що зростають, або, інакше кажучи, формування інформаційної культури (ІК). На вирішення цього завдання спрямовано Закони України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, документи уряду та Міністерства освіти і науки України.
Проведений аналіз наукової літератури дозволяє виділити чотири основні напрями у вивченні феномена ІК: ІК особистості (С.Г. Антонова, А.М. Атаян, В.С. Бабич, Н.М. Близнюк, Н.І. Гендіна, А.П. Єршов, М.І. Жалдак, М.Г. Коляда, Т.Г. Коренькова, М.П. Лапчик, В.М. Монахов, Л.В. Нестерова, С.О. Раков, І.В. Синельник, Л.І. Шилова, О.М. Ясинський); ІК суспільства (В.А. Виноградов, Н.А. Водоп'янова, Р.І. Пшеничнікова, Є.Г. Силяєва, Л.В. Скворцов, А.П. Суханов); ІК як галузь культури, особливий тип культури (М.Г. Вохришева); ІК як методологічний апарат пізнання (С.З. Алборова, М.М. Оленєв, Є.Е. Слабунова). При формуванні ІК у ВНЗ мова йде про ІК особистості, а точніше про ІК фахівця, необхідність формування якої визнають усі дослідники. Різниця полягає у професійній спрямованості й у виборі засобів і методів її формування.
У сфері професійної освіти питання формування ІК майбутніх фахівців найчастіше розглядаються на основі монодисциплінарного підходу, пов'язаного, як правило, із одним з таких напрямів:
· формування ІК на заняттях з інформатики і дисциплін комп'ютерного циклу (Н.М. Близнюк, Л.У. Глухова, А.П. Єршов, М.І. Жалдак, Г.І. Зеленіна, М.М. Капранова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: формування інформаційної культури студентів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок