Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчеТвертинного амонію В профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів

Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчеТвертинного амонію В профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів

Назва:
Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчеТвертинного амонію В профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
національний медичний університет
ім. о.о.богомольця
УДК 615.281 – 084 – 08:546.39:616.31
ГОЛІК Олена Георгієвна
Порівняльна характеристика профілактичної
та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчеТвертинного амонію
В профілактиці та лікуванні хронічних
верхівкових періодонтитів
14.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертиція є рукописом.
Робота виконана у Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
Науковий керівник
Доктор медичних наук, професор Грохольський Анатолій Павлович, професор кафедри терапевтичної стоматології Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, завідувач кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна, завідувач кафедри терапевтичної стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Провідна установа: Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м.Полтава)
Захист відбудеться 20.03.2003 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.05 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 1, стоматологічний корпус.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університета ім. О.О.Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 1, стоматологічний корпус.
Автореферат розісланий 16.02.2003 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої
вченої ради Остапко О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питанням консервативного лікування хронічних верхівкових періодонтитів присвячена велика кількість досліджень, однак деякі з цих питань залишаються невирішеними до теперішнього часу [Івашкевич Л.Г., 1995; Ichichara et al.;2000 Kuriyama T. et al. 2000].
Серед причин, які викликають запалення періапікальних тканин, одне з найперших місць відводиться мікроорганізмам, що надходять з кореневих каналів [Смоляр Н.І., 1995].Ендодонтичне лікування хронічних періодонтитів полягає в усуненні інфекції з кореневих каналів і лікувальній дії на вогнища періапікального запалення. При цьому важливу роль в антисептичній обробці кореневих каналів, відіграє як інструментальна, так і медикаментозна обробка. Однак серед великої кількості антимікробних засобів, які використовуються в ендодонтії, поки що немає таких, які би водночас поєднували в собі антибактеріальну дію та нешкідливість для периапікальних тканин [Данилевський М.Ф. та співавт., 1987].
На фоні існуючих антибактеріальних засобів особливу цінність набувають антисептики, які ефективно діють на антибіотикорезистентні штами мікроорганізмів. До таких антисептиків належать, зокрема, четвертинні амонієві сполуки [Борисенко А.В., Симоненко Р.В., 1996]. Саме тому для наших досліджень було обрано ряд вітчизняних антимікробних препаратів, які належать до цієї групи.
Основою до вивчення можливості використання цих препаратів для лікування хронічного періодонтиту слугували їх високі антимікробні та антигрибкові властивості, відносно низька токсичність, а також високі миючі та очищуючі якості їх водних розчинів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з планом досліджень НДР Вінницького державного медичного університету ім.М.І.Пирогова “Вивчення ломадену з метою застосування в пульмонології, стоматології” (№ держреєстрації 01.87.0076190) та планової НДР інституту органічної хімії НАН України “Дослідження антимікробних властивостей нових лікарських форм на основі декаметоксину, ломадену і розробка нормативно-технічної документації”.
Дисертант в комплексній темі виконувала окремі фрагменти.
Мета та задачі дослідження. Мета роботи – експериментальна розробка нових методів профілактики та лікування хронічного верхівкового періодонтиту, які грунтуються на комплексному використанні антисептичної обробки порожнини рота і антибактеріальної обробки кореневих каналів зубів з використанням декаметоксину та етонію
Для реалізації поставленої мети вирішували наступні завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Порівняльна характеристика профілактичної та лікувальної ефективності антимікробних препаратів бісчеТвертинного амонію В профілактиці та лікуванні хронічних верхівкових періодонтитів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок